Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az okosság és az erkölcs...

Az okosság és az erkölcs milyen viszonyban van egymással?

Figyelt kérdés

Másképp fogalmazva: van esély arra, hogy egy Nóbel díjas tudósból egyszer bűnöző legyen?


Mert arra szerintem van esély, hogy egy tanulatlan ember az lesz.


2021. aug. 2. 22:19
1 2 3
 21/21 2*Sü ***** válasza:
62%

> Nagyon fasza, hogy lepontoztok, ügyes gyerekek vagytok, de nyugodtan rá lehet keresni google-al, hogy crime vs poverty - számos cikk, tanulmány, kutatás van, ami egyértelmű összefüggést állapított meg a kettő között


Oké, de itt nem a bűnözésről, hanem erkölcsről van szó, illetve nem anyagi helyzettől, hanem okosságról van szó. Aki gazdag, az nem feltétlenül okos. Aki szegény, az meg nem feltétlenül hülye. Aki etikátlan dolgot tesz, az nem feltétlenül jogsértő is egyben. (Akinek van elég esze, de nincs elég erkölcsi tartása, az úgy fog mások kárán előnyhöz jutni, hogy azzal ne sértsen jogszabályt, vagy ha igen, akkor az ne legyen bizonyítható.) Sőt van olyan ritka eset, mikor egy tett etikus egy adott szituációban, mégis jogszabályt sért. Van persze az észbeli képességek és a gazdagság, illetve az erkölcs és a bűnözés között korreláció, csak nem tudom, hogy milyen. Ennek hiányában viszont – bár én nem pontoztam le a válaszodat –, a válaszod hasznossága, relevanciája megkérdőjelezhető.

2021. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!