Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tételezzük fel, hogy van egy...

Prokopf kérdése:

Tételezzük fel, hogy van egy zárt rendszerünk, amelyet végesen sok, de akár végtelen elemszámú halmaz alkot, melyek különféle kapcsolatban állnak egymással (metszik egymást, elkülönülnek, halmaz-részhelmaz stb.). Hány üreshalmaz (elemnélküli) lehet?

Figyelt kérdés

(Megj.: nem fért ki a teljes kérdés. Pl. 3 m sugarú gömb egy adott felületi pontjára bocsátott gömbsugár a rendszer (e szakasz pontjai a rendszer elemei), középpontjától számított 1m, 2m, 3m, 1.5m és 2.5m közti szakaszok pontjai alkotnák a halmazokat, vagy pl. deciméteres pontossággal létrehozott szakaszok összes létező variációjaként stb.)

1. Adott rendszerben hány üreshalmaz (elemnélküli) meghatározása lehetséges?

2. Ha több, ezek egymásnak megfeleltethetők -e?

3. Tekinthető -e egy ilyen üreshalmaz az adott rendszer, és egy tőle minden elemében különböző (tehát tőle független) másik rendszer közös metszetének?

4. Ha csak egy ilyen üreshalmaz határozható meg, annak rendelkeznie kell -e az összes korábban feltételezett üreshalmaz valamennyi tulajdonságával?

5. Ilyen feltételesen létező(k) üreshalmaz(ok) tekinthető -e nullá(k)nak?

6. Ha ilyen üreshalmaz nem határozható meg, úgy azt tekinthetem -e nullának?



#rendszer #nulla #különbözőség #üres halmaz #elemnélküli #halmazmetszet
2021. aug. 25. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Bocs de ennek fuss neki még egyszer... Mert egy szót sem értek abból, hogy mit szeretnél.
2021. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés: Egyszerűsíthetünk úgy, hogy a számegyenesen hány üres halmaz szakasz található?
2021. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 dq ***** válasza:
83%

"Tételezzük fel, hogy van egy zárt rendszerünk"


Megpróbálnád újra, olyan szavakat használva, amelyeknek van jelentésük?

2021. aug. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

Kiegészítés: a halmazmetszetekre is tekinthetünk külön halmazként.


Vegyük a példában szereplő gömbsugarat, és azon belül 2 halmazt.

Legyen "A" a gömbközépponttól számított 1 méteres szakasz pontjait tartalmazó halmaz, és "B" az utolsó méteres szakasz (középponttól számított 2 és 3 méter közötti) pontjait tartalmazó halmaz. Határozzuk meg ugyanakkor "C" halmazt mint pl. a gömbsugáron a középponttól számított 1,2 m és 1,8 m távolságok közötti szakasz pontjait tartalmazó halmazt.

"A" és "B" halmazok metszete nem létezik, nincs közös pontjuk.

Tekinthetem -e ezt úgy, hogy "A" és "B" metszete egy üreshalmaz, amit "A" és "B" halmazok közös pontjait tartalmazó halmazként definiálok (ezt az üreshalmazt nevezzük "X"-nek)?

Ha igen, feltételezhetem -e, hogy "C" halmaz és "A" halmaz metszete definiálható "Y" üreshalmazként (ugyanígy közös pontok = 0 alapján), illetve "C" és "B" halmazoké "Z" üreshalmazként?

Amennyiben "X", "Y" és "Z" egyformán elemnélküli üreshalmazok, melyek azonban definíciójukban különböznek egymástól milyen az egymáshoz való viszonyuk (elsősorban azonosak -e?)?

Nem sérül -e az üreshalmazok ekvivalenciája meghatározó definíciójuk ismerete hiányában?

Az üreshalmazok egyáltalán azonosak -e?

2021. aug. 25. 14:23
 5/15 anonim ***** válasza:
Hú ezt te egyre jobban túl komplikálod. Tehát ha jól értem a kérdést van egy véges hosszúságú egyenesed (magyarul szakasz). Ezen kijelölsz pontokat amelyekkel n darab szakaszra bontod ezt? Az a kérdés, ha a "töredék szakasz" 0 hosszúságú abból hány darabot vehetsz fel amelyik különböző egymástól?
2021. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

a) Mi a gömb szerepe a példában?

b) Ha két halmaz elemei közül egyik sem tartozik egyszerre mindkettőhöz (nincs metszetük), akkor a metszet egy üres halmaz.

2021. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6: Annyi, hogy túl legyen bonyolítva a feladat. Így tudományosabbnak látszik...
2021. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyébként sejtem mi a kérdező problémája... Összekeveri a halmaz algebrát, a geometriával...
2021. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6a

Hogyha valaki elér az alapkérdés megjegyzésébe foglalt 3. kérdésig, akkor is lehessen példálózni. 🙂

2021. aug. 25. 15:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Mit értesz rendszeren? Én ilyen fogalommal nem találkoztam a halmazoknál.
2021. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!