Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért változnak az évszakok a...

Miért változnak az évszakok a földön?

Figyelt kérdés
Értem h azért mert a föld kering a nap körül, na de a föld is kering a saját tengelye körül tehát a nap ugyanúgy éri a föld minden részét.

2021. aug. 28. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
2021. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, nem annyira a távolság miatt van, mint amennyire a napfény beesési szöge miatt. Azt pedig nagyrészt a Föld dőlésszöge határozza meg, mert ahogy forog a tenvelye körül, úgy billegteti a dőlésszöget. Pl ha a dőlésszög 0 lenne, akkor évszakok sem lennének, mert ugyanúgy esnének be a fotonok. Viszont mivel a dőlésszög skálája változik az év során, ezért vannak.
2021. aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az évszakok kialakulása a Föld Nap körüli mozgásának, valamint a tengelyferdeségnek következménye. A tengelyferdeség miatt a napsugarak beesési szöge a keringés során változik, emiatt a Földön felmelegedésbeli különbségek alakulnak ki."

[link]


[link]

2021. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tengelyferdeség a kulcspont, a nap körüli keringés önmagában nem okozna évszakokat, vagy ha okozna is, mindkét féltekén egyszerre okozna nyarat vagy telet.

Mikor nálunk nyár van, akkor a Föld az északi féltekéjét mutatja a napnak, és azt süti telibe a nap, az északi sarkon le se nyugszik ilyenkor a nap. Mikor nálunk tél van, akkor meg fordítva, a déli féltekét süti jobban, az északin pedig a sarkkört hónapokig gyakorlatilag nem is éri a nap.

Az egyenlítő környékén nagyjából állandó a napsütéses órák száma egész évben, így ott nincsenek is évszakok.

2021. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Hát szerintem talán nem tudom :)
2021. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az az ok, hogy a Föld egy irányban forog, ez nem változik évek alatt sem. Ja, és ferde a Naphoz képest.

Ezért aztán fél évig az északi oldal kap több fényt, fél évig a déli.

2021. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Barnabas333 ***** válasza:
Az egyenlítőnél nem változnak, szerinted miért?
2021. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

(Winter=tél, Summer=nyár)

Azt nézd, hol milyen szögben kapja a Föld a napsugarakat.

2021. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Àltalanos iskola negyedik osztály!
2021. nov. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!