Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Okozhat erős mágnes rosszullét...

Okozhat erős mágnes rosszullétet embernél?

Figyelt kérdés
Vettem neodym mágneseket erősebbek mint hittem, a nagyokat szinte szét sem bírom választani ha összecsattannak. Ahogy bíbelődtem velük rosszullétet éreztem főleg a fejemben, émelygést és gombócérzést is a torkomban, de elmúlt és ekkor még nem kötöttem a mágneshez a dolgot. Másnap reggel egy kisebbet ki akartam vakarni a töbi közül és megint jelentkezett ugyanaz a rosszullét érzés. Ezért gyanítom, hogy talán lehet ennek köze valahogyan a mágneshez? Nincs pacemakerem vagy ilyesmi fémbeültetésem.
2021. szept. 8. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, mert akkor nem létezhetne az MR-vizsgálat.

Ott 2-3 Tesla erősségű mágnesességet alkalmaznak, amihez képest a te mágnesed kutyafüle.

2021. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1. Ez igaz tényleg nem is jutott eszembe az MRI.
2021. szept. 8. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez kizárt, ha csak nem valami, különleges soha meg nem figyelt, extrém ritka okból mégis csak volna ilyen.

Egy valami jút eszembe, hogy esetleg egy "hagyományos" alergiás reakció a mágnes anyagára. Ismert többféle fém alergia, lehet hogy a mágnes anyaga, vagy bevonta is okozhat alergiát.

2021. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erre sem gondoltam de nikkel bevonatúak és az van akit allergizál lehetséges, hogy nálam is fennáll.
2021. szept. 8. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hátha van egy pacemakered, eléggé elcseszheti a napod egy MRI vizsgálat.
2021. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az eredeti csomagolásban tartod? Nem abból jön valami hülye kipárolgás, ami ezt teszi veled?

Kínában néha érdekes anyagokat használnak pl. csomagok korrózióvédelmére, ha tudnád, mi az, nem szagolgatnád közelről. Persze ez csak tipp.


Mint mostanában kezdik felfedezni, pár embernek nagy ritkán mintha valóban lenne képessége mágneses terek érzékelésére, hasonlóan, ahogy pl. pár madárfajnak is van.

Ez az érzékelési képesség nem jelenti, hogy mondjuk egy MRI-től megbolondul, de azt jelentheti, hogy gyengébb mágneses terek jelenléte, változása hatással lehet rájuk, agyuk beteszi a navigációs adatok közé.

Ez okozhat kellemetlenségeket például hasonló navigációs zavar révén, mint amit mondjuk egy VR szemüvegben észlelsz, mikor a szemed és a G-érzékelésed ellent mond egymásnak és csinál egy faca hányingert.

Ez is csak tipp.

2021. szept. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!