Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kommunikáltak egymással...

Hogyan kommunikáltak egymással az ichthyosaurusok?

Figyelt kérdés

Szonárral vagy "dalokkal", mint a mai bálnák? Kattogtak?


A Shonisaurussal kapcsolatban olvastam, hogy a maradványaikat tömegesen találták meg, felnőtteket és fiatalakot, így elég nagy valószínőséggel csapatban éltek és szociális lények voltak. Tehát akkor valahogy kommunikáltak egymással?

Azt tudom, hogy a szemük és szaglásuk az nagyon ott volt. Esetleg kémia anyagokkal (szaglás) vagy színváltoztatással, mint a tintahalak?



2021. szept. 14. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A legesélyesebb, hogy hangokkal, mivel a viz alatt a színek vagy a szagok hatalmas távolságokról nem észlelhetőek.
2021. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:
100%

A hang vízben nagyon jól terjed, az egy jó módszer.

Mivel ma is vannak halak, amik nagyon gyenge elektromosságot is érzékelni tudnak és navigációra, kommunikációra is használják, én ezt sem zárnám ki. Bár szárazföldről vízbe visszatérő lénynél valószínűleg kisebb az esély ilyenre, mert a szárazföldön ez a képesség nem ér semmit, a vízbe visszatérve kellett volna kialakulnia.

2021. szept. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!