Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány jelenlegi álláspont...

A tudomány jelenlegi álláspontja szerint véges-e a világegyetem létezése?

Figyelt kérdés

2021. szept. 15. 19:46
1 2
 1/14 lali24 ***** válasza:
66%
ha úgy érted, hogy valahogy, valamikor eltűnik majd a világegyetem anyaga, akkor a válasz -szerintem- az, hogy nem.
2021. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugy erted, hogy a jelenleg ismert formajaban veges-e, akkor igen, veges. Ha ugy erted, hogy valamikor teljesen meg fog szunni, akkor azt nem tudja senki, de van esely arra is.
2021. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdete volt.

Hogy vége van-e, azt nem tudjuk, de jelenleg nem valószínű.

Összeomlani sem fog (jó eséllyel).

2021. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Farkas999 ***** válasza:
100%

Itt vannak a hipotézisek a kérdésedre vonatkozóan, persze a táblázatban van egy csomó egymásnak ellentmondó leírás is.

[link]

2021. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

A legvalószínűbb jelen teória, hogy az univerzumban az energia olyan mértékben eloszlik, hogy az utolsó fekete lyukak elpárolgása után nem marad semmi, csak helyileg mindenhol szinte nullára hígult energiát.

Hogy egy ilyen kihűlt, üres univerzummal mi lesz utána, arra is van több teória.

2021. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy ugyanaz, mint a százmillió fokról lassan megfagyott plazmával: tehát kialakul majd benne egy másik struktúra.

Egy biztos: ha lesz ilyen, ott az elemi részecskék nagyon nagyok és nagyon lassúak lesznek, elképesztően kicsi energia tartja majd össze őket. Az új világ csak így tud majd működni pár ezred fok hőmérsékleten.

2021. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 viszont varhatolag nagysagrendekkel hosszabb ideig marad abban az allapotban, mint a jelenlegiben.
2021. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek mindenkitől, bevallom, hogy ezen a tudományterületen teljesen vakon vagyok, nagyon minimális ismeretem van, az is inkább csak gyakorlati jellegű.


A kérdést azért tettem fel, mert önmagában az élet jövője érdekel. Tisztában vagyok vele, hogy az univerzum hatalmas. Én a saját szintemen úgy érzem, hogy felfoghatatlanul nagy, holott felfogható, mert számok segítségével egzakt módon körülírható egy terület.


De mégis... 14 milliárd fényév? Vágod? Ízlelgeted a jelentését?


Arra ugyan nincs bizonyítékunk egyenlőre, hogy máshol is létezik élet a világegyetemben, azonban okunk van feltételezni, hogy nem egy egyedi jelenségről van szó, hanem talán egy általános jelenségről.


Mivel jelen ismereteim szerint a világegyetem folyamatosan tágul és a dolgok egymástól gyorsulva távolodnak, így nagyon-nagyon hosszú idő múlva annyira távol lesz egymástól minden, hogy egy sötét és hideg világegyetemet kapunk, ami - gondolom én falusi gyerökként - alkalmatlan lesz az általunk ismert élet (vagy bármilyen másik) fenntartására.


Ez az elképzelés így önmagában szerintetek megállja-e a helyét? Tehát arra akartam kilyukadni a kérdéssel, hogy az élet, mint jelenség, pusztulásra van-e ítélve?

2021. szept. 16. 10:35
 9/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"nagyon-nagyon hosszú idő múlva annyira távol lesz egymástól minden, hogy egy sötét és hideg világegyetemet kapunk, ami - gondolom én falusi gyerökként - alkalmatlan lesz az általunk ismert élet (vagy bármilyen másik) fenntartására."


A feltételezésed a mai tudásunk alapján helyes.

Egy sötét, hideg, üres univerzum lesz a vége.


"az élet, mint jelenség, pusztulásra van-e ítélve?"

Hát, ha nincs az a jövőbeli csodatechnika, amivel túl lehet élni egy olyan univerzumban, ahol nincs honnan energiát nyerni, vagy nem derül ki, hogy az univerzum elhagyható és van hova elhagyni, akkor ez lesz a vége.


De ez olyan távol van időben, hogy ha nem halunk ki jóval előbb, annyi fejlődésen leszünk már túl, hogy talán lesz megoldásunk.

Ez totál sci-fi, de mondjuk visszaugrás az időben egy korábbi, barátibb univerzum-állapotba, másik univerzumba stb.

2021. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"14 milliárd fényév?"

Mármint: 96 milliárd fényév. Ennyit látunk belőle jelenleg.

De a nem látható része ennél legalább(!) 300-szor nagyobb.


"az élet, mint jelenség, pusztulásra van-e ítélve?"

Nem feltétlenül.

Az az idő, amíg elfogy a jelenlegi anyag, 1000 milliárd év fölött van.

Ha egyáltalán marad értelem addig, az annyira fejlett lesz, hogy valahogy megtalálja az átmentés lehetőségét.

És mint írtam: az új, csak utána létezni képes anyag elképzelhető, hogy képes lesz majd hordozni az értelmet.


Ez ugyanaz, mint ahogy a 100 milliárd fokos plazmának is vége lett egyszer a világunkban, megfagyott az egész. Hideg, sötét és fagyott lett az egész világ. 100000 fok az elképesztően hideg volt az akkori viszonyokhoz képest.

Valahogy azért mégis csak elterjedt ebben a hidegben is az élet, az új anyagokkal...

2021. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!