Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Hubble űrteleszkóp miért...

A Hubble űrteleszkóp miért csak kB 500 km magasan van?

Figyelt kérdés
Miért nem jóval messzebb?

2021. szept. 17. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Mert a hozzáértők úgy találták, hogy ez a legoptimálisabb pálya a tervezett feladathoz.
2021. szept. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Mert hol legyen a mars melett? Hidd el a naprendszer olyan kicsi hogy ha a 2 fényévnyire lévő peremére küldenénk se látnánk többet annál amit most látunk maximum azt a 2 fenyévnyi távolságot ami ekkora területeken olyan mintha a balaton egyik oldaláról néznél át a másikoldalára magyarul semmit
2021. szept. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
A gravitáció vonzása tartja a Föld körül, ezen erőhatás meg erősen függ az eszköz tömegétől.
2021. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy tippem van: Talán mert így könnyebb elérni, javítani.
2021. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek több oka van:

- hogy ellásunk a naprendszeren kívülre, teljesen mindegy, hogy a Föld körül kering a teleszkóp vagy egy távolabbi bolygó/kisbolygó körül. A naprendszeren kívül olyan hatalmasak a távolságok, hogy egyáltalán nem oszt-szoroz semmit, ha pl. a Plútó körül keringene. Lehet, hogy onnan jobban látnánk, hogy mi van a naprendszerünk külső peremén, de a Hubble-nak ez nem feltétlenül az elsődleges célja.


- javítás, karbantartás: a teleszkóp azért elég drága műszer, közelebbről sokkal hamarabb észleljük a hibáit, és sokkal hamarabb tudunk felküldeni hozzá javító(robotokat).

2021. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most engem miért pomtoztatok le 2-es vagyok ugyan azt írtam mint az 5-ös csak kicsit máshogy


"hogy ellásunk a naprendszeren kívülre, teljesen mindegy, hogy a Föld körül kering a teleszkóp vagy egy távolabbi bolygó/kisbolygó körül. A naprendszeren kívül olyan hatalmasak a távolságok, hogy egyáltalán nem oszt-szoroz semmit, ha pl. a Plútó körül keringene. Lehet, hogy onnan jobban látnánk, hogy mi van a naprendszerünk külső peremén, de a Hubble-nak ez nem feltétlenül az elsődleges célja."

2021. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Még egy ok, amiért nem érdemes nagyon messzire kilőni az űrbe, a kommunikáció a távcső és a földi állomás között. Minél nagyobb a kettő közti távolság, annál nagyobb teljesítményű rádióadóra van szükség.
2021. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Es annal tovabb is tart utasitani, hogy mit tegyen, merre forduljon, mit figyeljen. Raadasul ha nem a Fold (vagy max. a Hold) korul kering, akkor idoszakosan bekerulhet a ketto koze a Nap is, annak minden hatulutojevel egyutt.
2021. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szirty ***** válasza:
Mert űrsikló vitte fel (STS-31) ami ennél sokkal magasabb pályára nem tudta volna felvinni szerintem... :)
2021. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Hidd el a naprendszer olyan kicsi hogy ha a 2 fényévnyire lévő peremére küldenénk se látnánk többet annál amit most látunk"


Mondja el valaki hogy ez miért akkora hülyeség? Csak a galaxisunk 100.000 fényév a látható világegyetem meg többmilliárd akkor ekkora számoknál már számít az hogy hova küldjük ki? A 2 fényévet csak példának írtam

2021. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!