Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan védhetném meg az...

Hogyan védhetném meg az adatokat / elektronikai eszközöket egy hirtelen fellépő, erős mágneses tértől?

Figyelt kérdés

Egyre többet olvasni egy esetleges elsöprően erős napkitörés lehetőségéről. Ha jól tudom egy ilyen esemény hatalmas geomágneses? vihart generálna a Földön, szóval egyfajta erős mágneses teret? hozna létre, ami "kisüt" minden elektronikát. Mivel a munkám (és ezzel együtt sajnos az életem is) 100%-ban a digitális adatokra épül, ezért érdekelne, hogy pl: egy pendrive-ot vagy külső winchestert meg lehet-e valahogy védeni egy ilyen kaliberű mágneses tértől?


Gondolom nem olyan egyszerű, hogy becsomagolom 4 réteg alufóliába és kész :D


( Minden értelmes választ hálásan köszönök! )



2021. szept. 24. 10:58
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Gondolom nem olyan egyszerű, hogy becsomagolom 4 réteg alufóliába és kész :D"

Majdnem. :)

Ha a fóliát több rétegben használod és még le is földeled, az már űberfaca.


[link]


Persze ha az eszköz rá van dugva egy akármilyen kívülről jövő kábelre, hálózati feszültségre, LAN kábelre, USB kábelre, cseszheted, mert az mind-mind EMP-antenna egyben.



Vicces, hogy a konteósok alusapkája pont erre jó is, csak arra hülyeség, amire kitalálták. :D

2021. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos volt! Soha nem gondoltam volna, hogy tényleg csak ennyi az egész... :))
2021. szept. 24. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mágneses katasztrófától tartasz, akkor a vaskazetta az igazi, abba alufóliába csomagolva betéve.
2021. dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, ez nagyon hasznos volt! Soha nem gondoltam volna, hogy tényleg csak ennyi az egész."

Mert nem is csak ennyi az egész. Egy kérdésnél olvastam, hogy a Gyakorin a rossz válaszokat köszönik meg, ez itt is bejött.

Mit is ír az egyetemi tanár?

"A mágneses erőtér esetében a helyzet fordított, azaz hatásosan árnyékolni csak kis méretű, ferromágneses anyaggal teljesen tokozható készülékeket lehet"

nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!