Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nem vizsgálták a Pfizer...

Ha nem vizsgálták a Pfizer genotoxicitását, akkor hogy jelenthetik ki, hogy biztonságos?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a honlapon, hogy nincsenek adataik a genotoxicitásra és hogy "várhatóan" nem fog beépülni a genomba, nem okoz elváltozást a sejtmagban.


Ha ezt nem vizsgálták meg, akkor mégis hogy van pofájuk kijelenteni, hogy biztonságos?



2021. okt. 8. 09:19
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

[link]


"Genotoxicity/Carcinogenicity

Neither genotoxicity nor carcinogenicity studies were performed. The components of the vaccine (lipids and mRNA) are not expected to have genotoxic potential."

2021. okt. 8. 09:21
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Mert mRNS. Attól, hogy neked fingod nincs róla mi az és hogy működik (noha suliban elpofázzák) másoknak még van.
2021. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem hallottál még a reverz transzkriptázról?
2021. okt. 8. 09:51
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Az emberi sejtek nem arra vannak berendezkedve, hogy RNS visszaírodjon DNS-re, majd beilleszkedjen a genomba. Egyrészt nincs erre a célra reverz transzkriptázunk (a telomeráz nem alkalmas rá), de még ha lenne is, hiányzik az integráz, ami beépítené a genomba (nem véletlenül kell a retrovírusoknak is magukkal hozni ezt az enzimet). Ha ettől is eltekintünk, akkor tegyük fel a kérdést: az eukarióta sejtek saját mRNS-ei vajon teleszemetelik a genomot? Nyilván nem. A tüskefehérje mRNS pontosan ugyanolyan messenger RNS, mint a "sajátjaink", és ugyanazzal a molekuláris arzenállal kerül kapcsolatba.
2021. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Azzal a különbséggel, hogy ez a tüskefehérjét kódoló mRNS úgy lett megszerkesztve, hogy stabilan benne maradjon még egy ideig a sejtben. A normális RNS az percek alatt lebomlik, de ez konkrétan úgy van megszerkesztve, hogy több óráig ne tudjon lebomlani. De pont arra irányul a kérdésem, hogy honnan tudják igazándiból, hogy mikor bomlik le, ha feketén fehéren le van írva, hogy ezt nem vizsgálták meg?


Egyébként a sejtnek van reverz transzkriptáz enzime, és azt bármelyik külföldi vakcina tájékoztató honlapon leírják neked, hogy pici az esélye, hogy beépüljön, de nem lehet kizárni sem.


Még annyi, hogy ezeket a nanorészecskéket soha nem vizsgáltak meg az embereken (még most sem), hogy a nucleus sejthártyájába is be tudna-e kerülni általa az mRNS.

2021. okt. 8. 10:44
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy tudod,akkor nem kérdeztél volna ekkora otrombaságot. És beelőzve a következő kommentet, mert ezt az óvodás érvelési technikát már mindenki ismeri, amit a magadfajta tudatlanok leművelnek, én tudom hogy működik az oltás, mi az mRNS stb.amiket te nem, mert veled ellentétben én tanultam és ebben dolgozom.


A te esetet meg egy újabb példánya a Dunning–Kruger-hatásnak.

2021. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
kivülállóként ne pofázz már bele a tudósok dolgába .
2021. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Annyit írtam, hogy minden kérdésfeltevés már a mainstream narratíva ellen irányul, és törlik/jelentik, ha azt írom, hogy ebben az új fasisztoid rendszerben már kérdezni sem lehet. Na pont ez történt. Ez vajon nem aggasztó? Mert szerintem nagyon.


7: hú, most de nagy dolgot mondtál. Én csak kérdezek, nem állítok semmit!

Amúgy elárulom, hogy én is tanultam sejtbiológiát emelt szinten, úgyhogy ebből az arcoskodásból most vegyél vissza.

2021. okt. 8. 11:59
 9/26 A kérdező kommentje:

Ha érdekel, akkor vitatkozzunk erről:


"It is well known that RNA can be “reverse transcribed” into DNA. Residing in our cells are enzymes called “reverse transcriptases”. These enzymes convert RNA into DNA. Multiple sources for this class of enzymes exist within our cells. These reverse transcriptases are normally made by other viruses termed “retroviruses”. HIV is a retrovirus and so is Hepatitis B, but there are many other retroviruses that fall in this category. In addition to these external viruses, there are viruses that are hard-wired into our genomic DNA called endogenous retroviruses (ERVs). These ERVs harbor instructions to produce reverse transcriptase. In addition to ERVs, there are mobile genetic elements residing in our DNA called LTR-retrotransposons that also encode for reverse transcriptase enzymes. To top it all off, reverse transcriptase is naturally used by our cells to extend the telomeres at the end of chromosomes.


These endogenous reverse transcriptase enzymes can essentially take single-stranded RNA and convert it into double-stranded DNA. This DNA can then be integrated into the DNA in the nucleus through an enzyme termed DNA integrase.


With so many sources of reverse transcriptase, it is quite probable that the RNA introduced into our cells via the vaccine could be reverse transcribed into a segment of double-stranded DNA, and then integrated into our core genetic material in the nucleus of the cell. A variety of specific conditions need to be present for this to occur, but it is possible if the right convergence occurs. Biology is messy and not always perfectly predictable, even when the “rules” are known a priori."

2021. okt. 8. 12:00
 10/26 anonim ***** válasza:
92%
Amiért egy személyautónál sem vizsgálják hogy fog-e atomrobbanást okozni. Ha semmiféle reális esély nincs valamire, akkor azon nincs értelme bármit is vizsgálni.
2021. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!