Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy berendezés x feszültség...

Ha egy berendezés x feszültséggel működik akkor miért az mondják, hogy x mennyiségű Ampert vezérlek ki?

Figyelt kérdés

Akkumulátornál szokott ez lenni, hogy hány Amper órás de ha egyszer a berendezéseknél meg az van hogy hány Volttal működtethető akkor hol az összefüggés?

Nekem annó ezeket úgy tanították hogy a feszültség az olyan mintha adott sebességgel nyomnék egy kutat hogy jöjjön belőle a víz, az áramerősség pedig a cső keresztmetszete.


Most akkor ez olyan mintha az akkumulátor feszültség szerint egy víztartály lenne, az üzemeltetni kívánt berendezés pedig egy másik víztartály és a kivezérelt amper pedig a kettő közti cső keresztmetszetének mérete?

És ennek értelmében minél nagyobb az amper annál gyorsabban fogy a feszültség? Van ilyen összefüggés?



2021. okt. 12. 15:10
 1/4 dq ***** válasza:
37%

Nem értek a villamossághoz, e szerint:

[link]

akkor írnak egy elemre amperórát, ha a feszültsége állandó (és ebben az esetben tök mindegy, hogy amperórát vagy wattórát használnak).

2021. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Hajjajaj.
2021. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dq ***** válasza:
Gyökér oldal, ahol ha lejjebb görgetek megváltozik a URL. (Amúgy se mutiból raktam be a linket, csak azért mert beírtam a keresőbe, elolvastam az első találatot, és tovább adtam.)
2021. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem annó ezeket úgy tanították hogy a feszültség az olyan mintha adott sebességgel nyomnék egy kutat hogy jöjjön belőle a víz, az áramerősség pedig a cső keresztmetszete."

Nem. A feszültség a csőben lévő víz nyomásának felel meg, az áramerősség, pedig a csövön adott idő alatt (pl. 1 s) átfolyó vízmennyiségnek.

Ha az aksi egy víztartály a példa szerint, akkor a feszültség a kivezetésén mérhető víznyomás, mondjuk mint egy WC tartály alján, a víz saját súlya miatt. Ez a nyomás hajtja át a vizet a csövön, ahogy a feszültség az áramot. Ahogy fogy a víz a tartályból, úgy csökken a nyomás, egyre kisebb lesz a víz sebessége, vagyis az áram. (Mondjuk ez inkább kondenzátorra lenne jó példa, az aksikra csak hellyel közzel, de most ebbe nem érdemes belebonyolódni.)

Az amperóra azt jelenti, hogy adott áramot (pl. 1A) mennyi ideig szolgáltat, vagy 1 órán keresztül mekkora állandó áramot tud adni, ha az utolsó cseppig kinyerjük belőle a szuflát. A vizes példánál ez kb. a víz mennyiségét fogja megadni.

2021. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!