Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka az öregedésnek?

Mi az oka az öregedésnek?

Figyelt kérdés

Tehát igazából ez minden élőlényre igaz, egy időben elkezdenek öregedni a sejtjeik mindaddig míg el nem halnak és be nem következik a halál.


Na de pontosan mi ennek a sejtöregedésnek az etiológiája és patofiziológiája? Miért öregszünk? Mi erre a tudományos magyarázat?



2021. okt. 21. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy azért kérdezem mert elsőéves vagyok eü egyetemen és azt mondták nekünk, hogy a pontos oka nem ismert.


De én ennek nem igazán hiszek szerintem csak nem tartották fontosnak foglalkozni vele így eltudták ennyivel.

Engem viszont érdekel.


Köszönöm a linkeket, el fogom őket olvasni.

2021. okt. 21. 12:47
 4/6 anonim válasza:
100%

A sejtek másolják a génálloányt sejtmegújuláskor (pl: növekedés, szinten tartás).


A génállomány másoláskor sérül, környezeti / egyéb okokból.


Ez az egyik oka az öregedésnek rendszer szinten.


Alap szinten maga az anyagáramlás (energiaáramlás) az oka...


A sejteknek tápanyag kell amiből bomlástermékek keletkeznek, ezek már magában károsak a sejtre nézve...

2021. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Használsz órát, biciklit, poharat, ruhát és sok mást. Vajon mi az oka, hogy néhány év múlva nem úgy néznek ki, mint mikor vetted? Öregednek! Ez bizony a kopástól van. A mozgó részeket egy célra megtervezik, de az alkatrészek egymáshoz súrlódnak, tehát kopnak, egy idő után már nagyobb a hézag, tehát nem úgy mozog, és lesz idő, mikor kidobod.

A szikla a hegyen szintén kopik, fúj rá a szél, változik a hőmérséklete, a részekéket összetartó erő változik, adott pillanatban kisebb a gravitációnál és ledől.

A sejt alapfeladata bizonyos funkciók végrehajtása, ez belső kémiai átalakulással jár, és ugyanaz a sejt bizonyos idő után nem ugyanaz.

A világon minden valami fajta mozgásban van, ezáltal a közeli részecskék egymásra ható (többféle fajtájú) ereje is változik, amig a kémiai összetétel annyira eltér az eredeti állapottól, hogy az a sejt már egy egészen más sejt. És a sok elemből alkotott rendszerben így változik az elemek mennyisége, összetétele, egymáshoz való viszonya, amit a konkrét elemre nézve le is lehet írni, összességében azonban nem lesz képes ellátni eredeti feladatát, más szóval öregszik és elhal (szétesik). Ezt a rendszert (élőlényt) irányító DNS szerkezetének változásai idézik elő, amelynek következtében ez az irányítás egyre tökéletlenebb (nem az eredeti célt szolgálja), míg aztán meg is szűnik.

2021. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik örökmozgó. :( Ami a világon van, egyszer minden az enyészeté lesz.
2021. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!