Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a magyarázata annak, hogy...

Mi a magyarázata annak, hogy vízi élőlényekben nem fejlődik ki rák?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy ennek a magyarázata az lehet, hogy eredetileg az élővilág a vízben fejlődött ki, tehát a szervezetek az ottani környezeti hatásokra lettek úgymond "megtervezve" (nem szó szerint). Amikor kijöttünk a vízből (valamelyik nagyon távoli ősünk), akkor a Napsugárzásra és az egyéb vízi világon kívüli élővilághoz nem tudott alkalmazkodni a szervezet, ami a mai napig érezteti hatását és ennek a következménye lehet a rák.

2021. nov. 1. 01:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Folytatva a példát egy analógiával, kb. olyan, mint most, ha még kívülrébb megyünk, az űrbe: Tudunk alkalmazkodni az ottani körülményekhez mesterségesen, de a csillagközi sugárzáshoz képtelenek vagyunk alkalmazkodni.
2021. nov. 1. 01:51
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Kifejlődik, szóval kár okokat keresni egy nem létező jelenségre.
2021. nov. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
99%

A vízi állatok is lehetnek rákosok:


pl. cápák:

[link]


Van természetesen ellenpélda is, pl. a cetfélék kisebb eséllyel lesznek rákosok mint mi emberek:


[link]


de ez nem csak vízi élőlényekre igaz, hanem pl. az elefántokra is, akik a szárazföldön élnek:


[link]


Emellett csodásan ellenállóak a rákra pl. a denevérek, akiket nem nagyon zavarják a rákos sejtjeik. Erre utalást nem találtam, de valaki okosabb mint én, hamar találhat.

2021. nov. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Sőt, maga a rák is vízben él.

[link]

2021. nov. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a magyarázat, hogy beszoptál egy hoaxot.

A vizi élőlények is lehetnek rákosak.

2021. nov. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dq ***** válasza:
67%
Korábban megfulladnak
2021. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Olyanról nem tudok ,hogy ez minden vízi élőlényre igaz lenne. Olyanról viszont hallottam ,hogy a cetek jóval ritkábban lesznek rákosak mint amennyire “kellene”. Ezt úgy értem ,hogy minél nagyobb egy élőlény és ezzel együtt minél tovább él annál nagyobb eséllyel alakul ki valamilyen rák. Mégis a cetek nagy méretük és hosszú élettartamuk ellenére arányaiban ritkábban lesznek rákosak (azt hiszem főleg a kék bálnákat emlegették, de gondolom érvényes a többire is).
2021. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy méretű állatoknál kisebb eséllyel alakul ki rák, ceteknél jóformán egyáltalán.

Nem tudjuk még a pontos magyarázatát ennek, de van pár lehetséges:

[link]

2021. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!