Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy a hosszú...

Miért van az, hogy a hosszú távú űrutazásoknál még a távoli jövőben is mesterséges gravitációval számolnak, pl. forgórészek és nem más, pl. biológiai megoldásokkal?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, ez egy elvont kérdés lesz, ami sok szempontból futurológia és sci-fi világa még! Így váalszoljatok rá, tudom, hoyg sehol nem vagyunk még ehhez!


Tény és való, hogy jelenlegi technológiai szintünkön mondjuk a 21. században még valószínűleg ez lenne a megoldás pl. egy több éves mondjuk Jupiterhez küldött emberes küldetésnél, viszont hosszabb távon én sokkal valószínűbbnek tartom, hogy ott ahol nem a kényelem a fontos, ott inkább arra fognak rámenni, hogy biológiai megoldásokkal akadályozzák a csontok és az izomzat leépülését. Pl. most is zajlanak kutatások a csontritkulás ellen, amik közül több is eredménnyel kecsegtet, ezek a szerek idővel a hosszútávú űrutazásoknál (vagy alacsony gravitációjú égitesteken lévő bázisoknál) szerintem sokkal olcsóbbak lehetnek mint forgórészeket építeni, vagy folyamatosan 10m/s2 körüli gyorsulással haladni vagy lassítani.

Igen tudom ez egy hipotetikus kérdés, csak furcsának találom, hogy ahogy a komoly űrkutató meg tervező mérnökök is ugyanúgy még a sci-fi írók is inkább mesterséges gravitáció valamelyik formájával számolnak, és nem azzal, hogy inkább megelőzzük biológiai úton a szervezet leépülését alacsony vagy zéró gravitáció mellett is.

Szerintetek mi lesz? Nem lenne járhatóbb út ez a biológiai stimuláció?



2021. nov. 22. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem, a "biológiai út" nem járható.
2021. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Biologiai uton nem tudod megelozni az izomsorvadast. A foldi elolenyek gravitacioban fejlodtek ki, tobb milliard evet nem lehet csak ugy ket tablettaval meg nem tortentte tenni. A centrifugalis megoldas egyszerubb, a mesterseges gravitacio mwg jelenleg nem letezik es ketseges hogy valaha letezni fog-e.
2021. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha biológiai úton meg tudnád menteni az izmokat akkor a koxoló testépítők nem épülnének le nagyon csúnyán az edzés feladása után. Az nem használt izomtömeg fenntartása extra energiát igényel a szervezettől így ha nincs rá szükség simán lebontja.


Ennek ha találnak erre megoldást az nem az űrkutatás miatt lesz szerintem :D

2021. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2-3! Mint írtam is nem arról beszélek, hogy MOST mi van, tisztában vagyok vele, hogy most ez még nem megy. Csak mondjuk 50 éve a szívátültetés se ment.

elég egyértelmű, hogy a csontozat és az izomzat át illetve leépülése megakadályozható, ha egyszer a szervezetünk képes a folyamatot beindítani, majd le is állítani, ha olyan helyzetbe kerül. A kérdésem inkább az, hogy miért nem számol senki se ezzel?

2021. nov. 22. 19:45
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Na meg egyszer: a fiziologiai folyamatokba egyaltalan nem olyan trivialis beleavatkozni.


'elég egyértelmű, hogy a csontozat és az izomzat át illetve leépülése megakadályozható' - nem, nem akadalyozhato meg, illetve nem ugy ahogy te akarod. Az izmok mukodes nelkul elsorvadnak mert tul sok energiaba kerul fenntartani oket. Ha stimulalod oket, az segit, de mennyivel egyszerubb egy hosszu uton eloallitani a gravitacio utanzatat.

2021. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5! Csak tudod te is abból indulsz ki, hogy most még nem tudunk beleavatkozni vagy alig, de évszázadokról beszélünk! Gondolj bele, hogy ma egy transzfúzió triviális dolog egy kórházban 120 éve meg nem ismerték a vércsoportokat! Amit ma általános suliban tanulsz.
2021. nov. 22. 20:01
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a legcélszerűbb az lenne, ha egy ilyen több ezer éves űrutazásra csak megtermékenyített petesejteket küldenének és olyan inkubátort meg gépeket, amik az úti cél elérése után nevelnék fel az új generációt. Így sokkal kisebb lenne a rakomány és minimalizálható lenne annak az esélye, hogy a hosszú úton az űrhajón belül valamilyen végzetes hiba következik be.
2021. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

5. Akkor, térjünk vissza évszázadok múlva, amikor már ez nem okoz problémát.

Most ez van, és ez a megoldás. Hogy akkor mi lesz, és akkor mi a megoldás az a jövő zenéje. Lehet hogy évszázadok múlva már a mostani ember nem is fog létezni. Helyette humanoid, félig ember-félig robot lények vagy génmódosított emberi faj űrutazásokra optimalizálva lesz.

2021. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8! Ami azt illeti most még ilyen forgórészes űrhajókat se tudunk építeni, ahhoz is kell innováció még több évtized.
2021. nov. 22. 20:35
 10/18 anonim ***** válasza:

Aki nem ért hozzá, az minek ír?

Már megtalálták azt a hormont, ami az izmokat leépíti.

Ezt kiütve küldtek fel állatokat az űrbe, hónapokra.

Egy gramm izmot nem veszítettek.

Ugyanilyen hormon lesz a csontokra is.


VISZONT!

Van egy olyan probléma, hogy pl. az embernél a fogantatás után, amikor a fej-farok vég eldől, szükséges a gravitáció.

Ezt egyelőre valóban nem lehet megúszni, és elég sok állatnál is így van.

2021. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!