Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az hogy, ha az...

Miért van az hogy, ha az embernek nagyon sokáig visszatartja a vizeletét majd elmegy a wcre, akkor nehezebben pisil (pl hosszú buszútnál)? Illetve miért van az, hogy(folytatás lent)?

Figyelt kérdés

ha az embernek nagyon kell pisilnie, pl úgy ér haza, akkor hogy ül le a wcre máris jön a pisi, amúgy meg amúgy meg ha úgy megy a wcre hogy pisilnie kell, de nem nagyon, akkor meg várnia kell pár másodpercet miután leült a wcre?


Ez az utóbbi esetleg azért van mert ha nagyon kell pisilnie, akkor már a húgycsőben van az ember vizelete, de ha nem annyira, akkor még csak akkor indul meg a hólyagjából amikor leül a wcre és elereszti magát?


Inkább biológiailag érdekelne, hogy a két kérdésemre mi a magyarázat, ezért választottam ezt a kategóriát.


2021. nov. 25. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nos, én úgy tudom, hogy a húgyhólyag folyamatosan gyűjti a vizeletet. Amikor kialakul az, hogy már pisilni kell, akkor a hólyagban elért egy olyan mennyiséget a vizelet, hogy nagy nyomást fejt ki az izmokra/receptorokra.

Ha visszatartod, akkor attól még elvileg gyűjti be folyamatosan a vizeletet és egyre nagyobb lesz a nyomás és gondolom ez is tolja ki olyan gyorsan, az izommunka mellett.


Én ugyanakkor soha nem tapasztaltam, hogy hosszabb visszatartás után nehezen vizelnék. Olyan viszont igen, hogy enyhe ingernél "sokat" kellett várnom.

2021. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokáig visszatartja valaki a vizeletét, akkor nagyon megtelik a hólyag, és a hólyagzáró izomzat nagyon igénybe van véve, szinte begörcsöl. Ennek a görcsös állapotnak az oldásához állva idő kell, az ülő helyzet pedig eleve tehermentesíti ellazítja ezeket az izmokat.
2021. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam azt, amit a kérdező és nő vagyok, tehát ülve. Gondolkoztam már én is, hogy mi lehet az oka.
2021. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez nekem is, pocsek erzes, mikor megvan az inger, nagyon kell, de nehezen jon :D ki se urul rendesen akkor…. van, hogy kesobb visszamegyek a wc-re es akkor mar jon rendesen
2021. nov. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, érdekes, én is tapasztaltam, hogy, amit írok a kérdésemben, ha nagyon sokáig nem jutok el a mosdóba és nehezen jön a vizeletem, sokszor nem is ürül ki rendesen, később vissza kell mennem és, ahogy írod, akkor rendesen jön.
2021. nov. 29. 23:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor se jön rendesen, de olyankor sokszor van, hogy akkorra ismét nagyon kell, pl sörözésnél előfordul.
2021. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom kamaszkorában egy út alatt 2-3 órán keresztül kellett hogy visszatartsa, tehát nagyon sokáig. Nem volt semmilyen nehézsége, amikor beért a wcre, de nagyon sokat pisilt, szerintem 4-5 percig is eltarthatott, mert miután levetkőztem és elpakoltam, ő még mindig pisilt. Még ki is szólt nevetve a wcből, hogy nem akar elállni.
2022. ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!