Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány mit mond erre, mit...

A tudomány mit mond erre, mit csináljon egy ilyen ember mint én?

Figyelt kérdés

Elvileg 138 az IQ-m egy pontos teszt szerint, a mensa teszt csak 130-ig mér, ott is 130+ volt az eredmény.

[link]

Ezen az oldalon a jellemzésben igazából kettő dolog igaz rám:


"Saját maguktól való félelem, attól akik, túláradó gondolataik és érzelmeik következményeitől."



"A kívülről gyakran láthatatlan túlérzékenység."


Hiába gondolom úgy, hogy lehet bennem valami potenciál, de nem találtam meg hogy mi hozná elő, mert eddig az életem csak szenvedés, saját magam miatt. Most nem vagyok annyira rossz állapotban, de igazán nem tudom mi értelme van az egész életnek, lenne-e értelme bárminek amit csinálok. Nem is érdekel igazán semmi, egyik nap el vagyok veszve valamiben, a másik nap meg teljes érdektelenség. Nyugodt és elégedett sosem vagyok, mert akármit csinálok, utólag nem tudom hova tenni hogy ez miért volt jó. Mit lehetne ezzel kezdeni?


2021. dec. 3. 23:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kiegyensúlyozni. Például ha nem reménytelen vágyalmokat tűzöl ki célként, hanem reális dolgokat. Aztán megvalósítod. Utána jöhet egy kicsit nagyobb cél. Ezt hívják pozitív spirálnak.

Amúgy ne IQ teszteket csinálgass, hanem menj pszichológushoz.

2021. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha annyi eszem lenne mint papíron, akkor miért ne tudnám megoldani saját magam? Költői kérdés.
2021. dec. 3. 23:25
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

De mi az oka annak, hogy szenvedés az életed?

Gyerekkori traumák? Gátlás a nőkkel szemben? Nincsenek barátaid?

2021. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Egy olyan barátom van akivel napi szinten beszélek. Ezen kívül nem sok, de nem nagyon vagyunk egy hullámhosszon, nem tudok másokkal mélyebben beszélgetni. Nem hiszem hogy gátlásos lennék, eddig egy emberrel éreztem összhangot, de ha előtte valaki leírja a tényeket, nem hittem volna el hogy ilyen van (mármint nem az összhang, hanem az adott elég furcsa szituáció).


Most ősszel viszonylag jól voltam, jártam rendszeresen úszni is, aztán rám jött valami és megittam kb. 8 üveg töményet 3 hét alatt egyedül. Utána abbahagytam, de vettem cigit, 3 dobozzal elszívtam, most legutóbb meg kipróbáltam a snüsszt. Alig van kedvem kimozdulni. Tudom hogy működnek, régebben is voltak hasonló időszakaim, aztán abbahagytam, de újra előjön. Nem hiszem hogy ez alkoholizmus lenne, mert most pl. abszolút nem kívánom és előtte se nagyon ittam 1-2 évig.

De ezek se nyugtatnak meg, inkább csak más, de nem jobb.

2021. dec. 3. 23:40
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon magas az IQ értékem, viszont ennek semmi köze a hangulathoz vagy a tapasztalathoz. Az átlag feletti intelligencia még nem jelenti azt, hogy a te kezedben van a világ összes megoldása. Ugyanúgy tanulnod kell, ugyanúgy szükséged van az új információkra, az egésznek csak annyi előnye van, hogy gyorsabban összeáll a kép, gyorsabban észreveszed a részleteket és az összefüggéseket az adott témakörben.
2021. dec. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Dugtál már?
2021. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

"Elvileg 138 az IQ-m egy pontos teszt szerint, a mensa teszt csak 130-ig mér, ott is 130+ volt az eredmény."


hát, a Mensa teszt megkülönbözteti a 130-135 és 135+ kategóriát, olyan nincs, hogy 130+


úgyhogy azt mondanám ne azzal töltsd az időt, hogy kamukérdéseket írsz ki...

2021. dec. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2021. dec. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha ennyire okos gyerek vagy, akkor miért nem jutott még az eszedbe, hogy ne a gyakorin siránkozz, hanem felkeress egy szakembert, pszichológust, vagy pszichiátert?
2021. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Még olvasnivaló, hogy magadra ismersz-e.

[link]

"...Borderline személyiségzavarnál hiányoznak a hosszú távú célok, elképzelések, önálló életvitelük nehézkes, gyakran feszegetik az erkölcsi normák határait, nem ritka a törvénnyel való ütközés sem. Jellemzőek a párkapcsolati nehézségek, gyakori, felelőtlen partnercsere, kisebb-nagyobb törvénysértés, drog-, alkoholfogyasztás..."


Egyébként hogy sikerült a kérdést a csúcs IQ-ddal(?) kezdeni, illetve mennyire érzed ezt relevánsnak a kérdés lényegét tekintve. Érdekelne még, hogy a kérdés témája mennyiben természettudományos.

2021. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!