Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sötét anyag is alkothat...

A sötét anyag is alkothat csillagokat, bolygókat?

Figyelt kérdés
Lehet hogy a sötét csillagok sugározzák ki a sötét energiát? Lehetnek akár sötét létformák is ezeken a bolygókon?

#energia #sötét anyag #sötét csillag #sötét bolygó #sötét élőlény
2021. dec. 19. 04:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ők meg minket látnak sötét anyagnak és energiának?
2021. dec. 19. 04:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezotéria.
2021. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az, lehet hogy nem, ezt nem tudhatod. De ha az ezoba írom ki, akkor mindenféle olyan válasz érkezne, ami engem nem érdekel. Ezért írtam ki ide.
2021. dec. 19. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Itt viszont csak olyan választ fogsz kapni, hogy kb. semmit nem tudunk a sötét anyagról, csak hogy bizonyos jelek arra utalnak, hogy léteznie kellene. (Nem keverendő az antianyaggal.)
2021. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De, ezt kivételesen már tudjuk: a sötét anyag NEM TAPAD.

Tehát nem alkot az égvilágon semmilyen tömör dolgot.

A részecskéi, ha találkoznak, simán átmennek egymáson is, és nem lassulnak le.

Nincsenek sötét égitestek, tárgyak, élőlények - semmi.

Ködöt alkotnak legfeljebb.

2021. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Nekem több cuccom is van sötét anyagból, pl a fekete billentyüzetem amin ezeket a baromságokat idepötyögöm. :D
2021. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudunk a "sötétanyagról". Annyít tudunk, hogy úgy tűnik van valamilyen gravitációs vonzás amit nem tudunk az általunk imsert anyaghoz kötni. Van valami hatás folyamat, ami akkora gravitációs vonzást produkál, amítől már nem tudunk eltekinteni, és valamit mondani kell rá. Még az is lehet, hogy nincs semmi különös dolog, hanem a meglévő anyag produkál ismeretlen különleges okból, extrém nagy gravitációs teret.

Szóval fogalmunk nincs mit alkothat a nem is biztos hogy létező sötétanyag.

2022. nov. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!