Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A széklet nedvességtartama...

A széklet nedvességtartama mitől függ?

Figyelt kérdés
Maradjunk az egészséges allagnal, vagyis szilárd, de viszonylag száraz. Nem okoz székrekedést, de nem olyan nesves, mint altalaban.
2022. jan. 5. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy mit ettél, pl. mennyire volt rostos, mennyi volt az étel nedvességtartalma. Sok tésztától keményebb lesz. Attól is függ, hogy milyen idöközönként van ürítés, ha több idöt tölt a vastagbélben szárazabb lesz, mivel ott történik a víz visszaszívása. Változatos táplálkozás kell a megfelelö állaghoz. Ha keveset iszik az ember nap közben, akkor szárazabb lesz, ha nem eszel fött ételt akkor is.

Káros szenvedélyek is befolyásolhatják az emésztést, illetve a stressz is.

2022. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem felszívódó, oldható anyagok is befolyásolják pl MgSO4, xilit

Ezek az ozmózisnyomás révén a belekben tartják a vizet.

2022. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kicsit sem hittem volna, hogy ennyi minden befolyasolja.

Mostanaban sok xilit és stevia tartalmú ételt ettem (tejberizs) aminek ugye a rosttartalma is magas, akkor ez lehet az oka nalam valószínűleg.

2022. jan. 5. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A vastagbélben eltöltött időtől nagyon függ. Jól mondták előttem, a vastagbél nedvességet von el belőle. Jártam már úgy, hogy tartogattam, mert nem volt időm WC-re menni, aztán eljött a másnap és azt hittem beszarok, olyan székrekedésem lett. A cukorbetegek szednek Merkformint, az kifejezetten hashajtóként viselkedik, főleg, ha kevés kenyér félét eszel. Ha viszont kihagyod az adagot, akkor könnyen székrekedés lesz belőle.
2022. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A vastagbél nedvességfelszívó hatására volt egy érdekes történet. Egy család hajótörést szenvedett, de az anya az egészségügyben dolgozott és ismerte ezt a dolgot, úgyhogy azzal mentette meg a családot, hogy a vastagbélbe tengervizet juttattak, így a szervezet hidratált maradt, annak ellenére, hogy szinte semmi ivóvizük nem volt.
2022. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:
100%

#5

"a vastagbélbe tengervizet juttattak"

Ez érdekesen hangzik. Az a baj, hogy a vízivás azért is kell, hogy a szervezet a vizelettel el tudja távolítani a felesleges sókat. És a bél nem tudja kiszűrni a sót a vízből. Ezért, ha olyan tengeren voltak, aminek magas a sótartalma, akkor a beöntéstől is feldúsult a só a szevezetükben. De vannak olyan tengerek (azt hiszem hogy pl. az Északi-tenger), aminek olyan alacsony a sótartalma, hogy vízivással is túl lehet élni. Ott működhetett a dolog.

Van rá esetleg linked?

2022. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A hajótörött, amint az irrigáló felszerelést öleli magához, miközben a vihar kiveri a lakatlan szigetre...
2022. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6, nincs sajnos linkem, nem a neten olvastam, hanem a TV-ben láttam egy ismeretterjesztő műsorban, kb 5-8 éve. Ilyen extrém megmeneküléseket taglalt a műsor. Az, hogy a sókkal mit csinál a vastagbél, arról fogalmam sincs. Úgy emlékszem a véres , koszos vízzel is működik a dolog. Egy apró csónakban ült a család, nem szárazföldön. Volt velük két gyerek (ikerpár). Ezek alapján talán megtalálható, ha érdekel.
2022. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!