Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik a fény energiájáva...

Mi történik a fény energiájával, ha két fényhullám kioltja egymást?

Figyelt kérdés

Interferencia esetén, a kioltási és erösítési helyeken mi történik pontosan? Megszünik a két fényhullám, vagy ezek csak egy vetítési felületen megjelenö dolog, és egyébként mindenféle kölcsönhatás nélkül átmennek egymáson?

Azt tudjuk, hogy a fény elnyelödésekor átadja az energiáját az elnyelö közegnek. Ha közeg nélkül találkozik két fényhullám úgy hogy kioltják egymást akkor az energiájuk felszabadul? Az alap gondolatom az volt, hogy lehet-e célzottan "interferáltatott" fényhullámokkal adott helyen energiaátadást/bevitelt/felszabadulást generálni. Elnézést ha teljesen hülyeség a kérdés

Nem túl jó az angolom, jobban örülnék magyar nyelvü forrásoknak, de jöhet angolul is.



2022. jan. 17. 09:03
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:

Szerintem igen, az energiájuk felszabadul.


[link]

2022. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg az energiájuk kioltja egymást, eltűnik. Ha felszabadulna két foton energiája, az mi lenne? Egy újabb foton, amit viszont látnánk.
2022. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az energiamegmaradás miatt valahova távoznia kell, vagy valamivé átalakulni.
2022. jan. 17. 15:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem oltják ki egymást, csak előjelesen abban a pontban nulla az összegük. Attól még mindkettő létezik, halad tovább mindkettő a maga útján (ha nem ütközne az ernyőbe), megmarad az energiájuk.
2022. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egy másik kérdésnél találtam egy videót Dávid Gyulától, abban pont alaposan megválaszolja a kérdésemet, a fény energetikájával foglalkozik.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2022. jan. 18. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!