Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy jut el a tojásrakástól a...

Hogy jut el a tojásrakástól a környezethez való alkalmazkodás oda hogy az elevenszülést tekintse az evolúció az alkalmazkodás új formájának?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted hol van biztonságosabb helyen egy embrió,

tojásban vagy az anyaszervezet belsejében?

2022. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a halaknál megfigyelni az ivadékgondozást, amelyek egyszerűen lerakják az ikrákat, azok rengeteget szórnak szerteszét, jut is, marad is jelleggel,mert sokat felzabálnak belőlük, de van amelyik habfészket épít, mivel oxigénszegény vízben van az életterük, vagy a bölcsószájú halak az ivadékot a szájukban rejtik el biztonságba veszély esetén és megfigyelhető az elevenszülés is már, amikor a nőstény költőtáskájában kelnek ki az ikrák. A fejletteb ivadékgondozás esetében már szükségtelen a nagy számú utód, mégis biztonságosabb a faj fennmaradása. A hüllőknél is előfordul, a viperák tudtommal elevenszülők, lényegében inkább álelevenszülők, mert a tojásokat nem rakják le, hanem a saját testükben hordják ki, ám a hüllők, vagy a kétéltűek között is van már igazi elevenszülő faj is. Ezek már túljutottak a tojásfejlesztésen, de egyértelműen a fejlődés szakaszai kimutathatók az őshüllők kövületeiből.
2022. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha leraksz egy tojást, akkor azt vagy a sorsára, hagyod hogy hátha nem eszi meg valami, vagy pedig vigyázol rá, de akkor meg helyhez vagy kötve, s az se tuti védelem.

Testen belül viszont biztos nem eszi meg semmi. A szaporodni kívánó állat el tud menekülni a veszély elől, s viszi magával az utódokat is.

2022. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

emlékeim szerint sehogy.

ez két külön ág, amik nagyon-nagyon régen szétváltak.

2022. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Az evolúció semmit sem tekint semminek sem, mert nem élőlény, hanem egy folyamat ami valahogyan alakul. Jobbnak lennie sem kell, elég ha valahogy úgy alakul, hogy megmarad a faj.
2022. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az első szerintem jól rá világít az értelmére ami magamtól nem ment! xD
2022. jan. 18. 18:04
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Az egyes egy emberi mérlegelés, amit az evolúció nem vesz figyelembe, minthogy nem élőlény így nem is vesz ilyen gondolkodást hozzá.


Ettől az egyes értelmes meglátás, csak nincs köze az evolúció alakulásához igazából, mert nem ettől lett a tojás mellett elevenszülés, mert az evolúció gondolt egyet, hogy hopp hát a tojás nem sikerült biztonságosra, legyen valami más is...


Ha az evolúció gondolta volna jobbnak, akkor madarak nem is lennének, mert mindegyik elevenszülővé alakult volna, miért ne tette volna ha jobb?


Madarak a tojásaikkal így is többen élnek a Földön, mint emberek. Nagyságrendileg is az emberek sokszorosa, egyes becslések alapján 100-200 milliárd madár is lehet. Ember mennyi?


A madarak miért nem lettek elevenszülővé ha az jobb? Mert az evolúció nem a jobbra törekvő valami, hanem az csak alakul mindig valahogyan.

2022. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ja am igazad van hülyén fejeztem ki magam! Ez így nem ugrott be nekem hogy biztonságosabb nem köti helyhez az élőlényeket! Pedig egyszerű xD Így ez tökre olyan mintha értelme volna pedig nincs csak visszafelé nézve már az alkalmazkodás szempontjából funkciója lesz így az észlelés szintjén értelmet társít hozzá az agyunk!


Agyaltam ezen aztán nem jutottam vele sokra én abból indultam ki hogy az élő szervezet mindig a környezethez igyekszik alkalmazkodni az alapján meg mindig az előnyösebb utat keresi! Bár az evolúcióra fejt ki hatást azzal hogy a majom le jött a fáról valahogy csak elérte hogy ki egyenesedjen és emberé váljon viszont mivel nem mindig találja meg az előnyösebb utat az evolúció folyamatába nem lesz értelem! Így aztán az evolúció nem értelmes utakat keres hanem ahogy esik úgy puffan alapon változik! Meg a környezet jobban formálja mint maguk az élőlények!

2022. jan. 18. 19:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Vagy ha azon múlna hogy az élő szervezet reakciója formálja kizárólag úgy lehetne benne értelem de mivel az evolúció a környezeti változások és az ara adott élőlények reakcióit jelenti így nincs!
2022. jan. 18. 19:37
 10/11 anonim ***** válasza:

A fáról lejövetel majdnem gallyra tette az őseinket, azt muszáj volt nekik megtenni, mert az életterükben lesökkentek az erdős részek, ellenben fel is kellett egyenesedniük, hogy ne kapják el őket a vadállatok. Ez úgy jött össze, hogy amelyik nem ágaskodott elégszer, hogy lásson is valamit a bozótban, azt elkapták. Így kialakult jókora idő múlva a két lábon járás, de ezzel megkondult a vészharang a faj felett, mivel a csípő beszűkült, illetve ez olyan testi változásokkal járt, ami lehetetlenné tette a fejlett utód világrahozatalát. Ha megnézed az emlősöket, mind sokkal fejlettebben jön a világra, mint az ember gyermeke, a lovak csikói félórán belül felállnak születés után, míg egy csecsemő egy év múlva lesz járóképes, vagyis minden gyermek koraszülött az állatvilághoz képest, talán a ragadozókat kivéve, mert az oroszlán képes megvédeni az utódait. A két lábon járás úgy alakította a méhet, hogy kilenc hónapnál tovább nem maradhat a magzat az anyában, soknak már ekkor is olyan a hasa, mintha a görögdinnyét cipelne, egyszerúen nem tud tovább fejlődni benne a magzat. A megoldás az volt a fennmaradásunkra, hogy kialakult a pár, a hímnemű egyedek segítették a nőneműeket, védték őket és élelmet kerestek nekik, biztosították az anyáknak a lehetőséget, hogy a csecsemőkkel foglalkozzanak

Manapság is egy kismama első pár hónapja katasztrofális, még aludni sem tud rendesen, hiszen három, vagy négy óránként szoptatnia kell vagy két hónapig, teljesen kikészülnek, bár ha lefeji a tejet és valaki, a férje, vagy a nagymama megeteti a kicsit, akkor alhat is, de az őskorban nem volt cumisüveg, sem fejőgép.

A kismajom elvan az anyja bundájába kapaszkodva, de az ember gyermeke képtelen ilyenre, fél év, mire megmarad ülve.

Így az evolúció nem csak testi változást eredményezhet, hanem szociálisat is, mert az is segítheti a túlélést, a faj fennmaradását, ha úgy adódik, mert amelyik sem fizikailag, sem máshogyan nem tud alkalmazkodni, annak annyi, kipusztul és kiesik a rostán.

Minden változás jár valamilyen következménnyel, egy szempntból lehet előnyös, vagy szükséges a fennmaradáshoz, más szempontból meg lehet kifejezetten káros és azt is kompenzálnia kell valaminek, jelen esetben egy fejlettebb ivadékgondozásnak, vagy egy fejletteb társas viselkedés kialakulásának, mert ha nem, azt megsínyli a faj, ki is halhatnak az egyedei. Nyilván sokan el is pusztultak, mi azoknak az egyedeknek az örökösei vagyunk, amelyeknél kialakultak a társas szokások

2022. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!