Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Feltételezhető -e, hogy a...

Prokopf kérdése:

Feltételezhető -e, hogy a kvantumállapotban lévő részecske mozgást végez, de számára a valószínűségfüggvény összeomlása pillanatáig nem létezik idő? (Ergó sebessége végtelen, tehát egyidejűleg a tér összes pontján jelen van)

Figyelt kérdés
Ez bizonyos mértékig megmagyarázhatná a kvantumösszefonódás jelenségét.

2022. jan. 20. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nem értem a kérdésedet...


Például mindjárt az elején azt írod, hogy

"a kvantumállapotban lévő részecske"....


Minden részecske, mindig kvantumállapotban van, mely állapot legáltalánosabb leírása a rendszert jellemző sűrűségoperátor megadásával lehetséges.


Mondom, még egyszer: minden rendszer, mindig valamilyen kvantumállapotban van. Nincs olyan, hogy egy rendszer nincs kvantumállapotban.


Gondolj csak bele, hogy, ha egy rendszernél létezne olyasmi, hogy nincs kvantumállapotban (bármit is jelentsen ez), abból az következne, hogy az adott rendszer kvantumállapotát időfejleszteni sem lehetne, márpedig az (időfüggő) Schrödinger - egyenlet is épp ezt teszi.

2022. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

#1 vagyok.


Szigorú értelemben véve persze explicite te sem állítottad, hogy előfordul olyan, hogy egy részecske nincs kvantumállapotban, de, mintha ilyesféle gondolatot éreznék ki abból, amit írtál.

2022. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

"nem létezik idő? (Ergó sebessége végtelen"

Valahogy nekem ez nem kapcsolódik össze.

Ha nem létezik idő, akkor a sebesség bármennyi lehet, nulla is. Nem?

2022. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Idő nélkül értelmezhetetlen a sebesség fogalma.
2022. jan. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Kedves S. Nikolas Nick, aki képes nekem privátban azt írni, hogy

"Ha nem érted akkor miért szólsz hozzá???"...


Válaszolok rá nyilvánosan is, csak, hogy elébe menjek a hozzád hasonlóan okos lények további privát leveleinek.


Tehát:

Esetleg azért válaszolok, hogy a tisztázás után tudjak rá korrekt választ adni?


Ha ezt sem fogod fel, akkor minek írogatsz nekem? Ja, pont azért...

2022. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Egyébként pedig, mentél a blokkba pajtás.
2022. jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Az összefonódás az két részecske között van ha jól tudom, ebben az esetben nem értem, hogy magyarázná meg a feltevésed egyetlen részecskével a két részecskére vonatkozó kérdést. Ráadásul az összefonódás kérdése nem az idö függvényében merül fel, hanem az információterjedés sebességével. Ahogy már írták ha nincs idö nincs sebesség sem, tehát addig logikusan információterjedés és összefonódás sincs, csak két független részecske bizonyos állapotban. Az összefonódás az állapotváltozáskor jelenik meg, ami viszont idö, sebesség és változás függö.
2022. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!