Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha feltételezem az antigravitá...

Prokopf kérdése:

Ha feltételezem az antigravitáció (gravitikus töltés formájában történő) létezését, mint az antianyag egyik jellemző sajátosságát, az megmagyarázná az anyag látszólagos túlsúlyát az ismert univerzumban (figyelembe véve a Feynman-Stueckelberg inter)?

Figyelt kérdés

Bocs nem fért ki. Interpretációt is.


A gravitációra mint töltésre tekintenék, ahol a töltés homogén vonzást jelenít meg.

Homogén vonzás: azonos előjelű polaritások vonzzák egymást.

Heterogén vonzás: különböző polaritások vonzzák egymást pl. elektromos töltés.


A kérdést a Wikipédián Antianyag címszó alatt olvasott szócikk alapján fogalmaztam meg, különös tekintettel az ott leírt CP sértésre.


1. Klasszikus esetben (mivel az antianyag jelenlétére csak az anyaggal történő annihilációjából következtetnénk) lehet, hogy az antianyag jelen van, de az eltérő gravitációjú tömegek taszító hatása megakadályozza, hogy elég közel kerüljenek a "hagyományos" anyaggal egymáshoz.

2. Ha elfogadom a Feynman-Stueckelberg interpretációt, az önmagában szintén magyarázattal szolgálna az anyag túlsúlyára az univerzumban (a mi "idővonalunkon"), de az antigravitációval kiegészítve még pontosabbá lenne tehető.

(ez utóbbit geometriai modellel és egy csavarral nagyon jól lehetne szemléltetni is).



2022. jan. 20. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem érdemes feltételezni. Tudni érdemes. Ha már valaki megoldotta, akkor tanulni. Ha még nem, akkor vizsgálódni. A töltés fogalma már foglalt. A gravitáció hullám és nincs polaritása. A hold és a föld például eltérő gravitációjúak, de elég erősen vonzzák egymást. Különben nem keringene itt a föld körül.
2022. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vegyünk fel egy tetszőleges "T" egyenest, és rajta egy "O" pontot. Most képzeljük azt, hogy a pont helyben forog, oly módon, hogy szimmetriatengelye éppen a "T" egyenes és egy tetszőleges "t" pontból, mint "O" ponttól jobbra felvett pontból nézve jobbra forog. (akit az absztrakciók zavarnak, képzelhet az egyenes helyébe egy csövet, amelyen egy gyűrű forog ellátva egy jelölőponttal, hogy a forgásiránya meghatározható legyen) Modellünkben "T" egyenes modellezi az időt, "O" pont forgásiránya az elektromos töltést (pl. jobbra pozitív, balra negatív) "t" pontból nézve. Ha felvennénk egy "-t" pontot "O" ponttól balra (tehát a mi szempontunkból a múltban) onnan tekintve a forgásirány (bár valójában nem változott) számunkra megfordulna. Mivel modellünkben a forgásiránnyal jellemeztük az elektromos töltést, az ellenkező előjelűvé válna. Modellünkben "t" és "-t" pontok "O" ponttól mért távolságának nincs jelentősége, csak annak, hogy melyik félegyenesen helyezkednek el.

Ezzel a módszerrel is modellezhetjük a Feynman-Stueckelberg interpretációt. (egyébként egy mondat erejéig meg van említve a "Tenet" című filmben is)


Most ismételjük meg az előbbieket egy apró módosítással, éspedig egyenesünk legyen "M". Először csak a jobboldali félegyenesen veszünk fel ezúttal két pontot, "m1" és "m2" néven, ezúttal azonban kimondjuk, hogy "m1" "O" ponttól mért távolsága úgy aránylik "m2" "O" ponttól mért távolságához, mint az elektron tömege a protonéhoz(antiprotonéhoz). A másik félegyenesen is felvéve a megfelelő pontokat, látjuk, hogy a töltéselőjelek (elektromos!) újra megfordulnak. Ekkor tekinthetünk "M" egyenesre úgy, mintha az a tömeget modellezné, oly módon, hogy az "O" ponttól mért távolság a tömeg nagyságát, a hozzá viszonyított félegyenes helyzete pedig az előjelét (egész pontosan a tömeg gravitikus töltésének előjelét) határozza meg.


A modellek egyesítése adott. Egyesünket elkereszteljük "I" egyenesnek (mint "ideálist") megtartva rajta az "O" forgáspontot, majd létrehozzuk az előző "T" (pl. függőleges) és "M" (pl. vízszintes) egyenesek derékszögű koordinátarendszerét, melynek origója éppen az "I" egyenes (mely átlósan halad, 45 fokos szöget bezárva "T" - vel és "M" - mel az azonos polaritású negyedsíkokon keresztül) "O" pontja.

Folyt. köv.

2022. jan. 20. 20:34
 3/9 anonim ***** válasza:

"Vegyünk fel egy tetszőleges "T" egyenest, és rajta egy "O" pontot. Most képzeljük azt, hogy a pont helyben forog, oly módon, hogy szimmetriatengelye éppen a "T" egyenes és egy tetszőleges "t" pontból, mint "O" ponttól jobbra felvett pontból nézve jobbra forog."


Ha jol ertelmezem, akkor azt kellene elkepzelni, hogy amig a jovoben van a toltes, addig pozitiv, miutan atkerult a multba, negativva valik? Vagy forditva? Vagy mi is ez a buveszkedes most az idovel?

2022. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy a gond, kérdező: az antianyagnak NORMÁL gravitációja van.
2022. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az antigravitációt már a legelején kizárták, mert akkor látnánk a hatását.
2022. jan. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 Az "O" pontra tekinthetsz akár úgy is, mint pl. a "Nagy Bumm" kezdőpillanatára.


#4 Honnan is tudjuk?


#5 Csak amennyiben feltételeznénk, hogy egy minden más szempontból homogén (mint pl. a miénk) rendszerben a gravitikus töltéspárok egyidőben jelennek meg.

2022. jan. 21. 07:39
 7/9 anonim ***** válasza:

"gravitikus töltéspár"

Ilyen nem létezik.

2022. jan. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#3

Bocs. Tévedtem. A válaszod szerintem gyakorlatilag 100%-os. Az én szememben már "klubtagnak" számítasz.

2022. febr. 7. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:

#4 Honnan is tudjuk?

El kell keserítselek: már készítettek antianyagot.

Rendes antihidrogént.

Az bizony lefelé megy légüres térben...

2022. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!