Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miféle zaj az, amit az ember...

Miféle zaj az, amit az ember nem él túl, és hogyan halhat meg tőle?

Figyelt kérdés

A biológia tankönyvemben olvastam az előbb róla, hogy a 175 dB-t nem éljük túl.


Nem tudom, mi az a dB, nem vágom ezt a témát, itt sincs részletezve.


Hogy lehet egy zaj ilyen hatással az emberre?


2022. jan. 24. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
2022. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket.
2022. jan. 24. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok szakértő, csak abból tudok kiindulni, hogy a hang, zaj tulajdonképpen rezgésekkel terjed

Gondolom a dobhártya-szakadást illetve halált az okozhatja, hogy ilyen hanghatásnál vagy túl sűrű a rezgésszám, vagy a hullámhossz túl nagy, amit az emberi sejtek nem képesek elviselni, elszakadnak egymástól

Mint mondtam, nem vagyok szakértő, csak tippelni tudok, az esetleges helytelen szóhasználatért elnézést

2022. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Pár éve átéltem valamit, amit a nagy hangerő számlájára tudok írni. Egy gépet indítottam, ami hatalmas zajt és vibrációt csinált. Azonnal ájulás közeli állapotot éreztem, lekapcsoltam, újraindítottam és ugyanez történt. Fülvédőben tudtam csak megmaradni mellette. De hogy milyen szervet "támad" ilyenkor nem tudnám megmondani.
2022. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Az extrém hangerő szövetroncsoló hatású és bevérzéseket okoz. Az idegi sokkhatás és nagy fájdalomérzet végzetes szívritmuszavart is előidézhet, ami azonnali elhalálozáshoz vezet.
2022. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

A nagy rezgésszám magas hangot jelent.

A nagy hullámhossz mély hangot.

A nagy decibel erős, nagy energiájú mechanikai rezgéseket.

2022. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!