Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehet -e megoldása...

Prokopf kérdése:

Szerintetek lehet -e megoldása a "x=x+1" egyenletnek? (Pl. az egész számok halmazán) Ha lenne megoldása, akkor hányféle?

Figyelt kérdés
Nincs magyarázat. Csak kérdezek. Minden válasz érdekel, ezért szavazást is indítok.

2022. jan. 27. 19:37
A kérdező szavazást indított:
Megoldhatatlan
Nincs megoldása
Megoldható, idővel (😆)
Inkább foglakozom a szürreálisan bijektált orientációjú Grahamgyűrűk leképezési tartományát leíró függvény értékkészletének homogenitásproblémájával.
Prokopf?
Triviális, a természetes számok végtelenjének kardinális száma éppen "x" (de mondjuk azt nem értem, hogy akkor mibe hülyült bele Cantor?)
Értelmezési tartománytól függ
Matematikától függ
Étrendtől függ
Én akkor is a viktorra szavazok!
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
nem.
2022. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
X tart a végtelenhez. Ha hozzáadunk egyet attól végtelen lesz. (lim x és lim (x+1) is végtelen, ha x végtelenhez tart)
2022. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

x-x=1

Ha egy természetes (vagy akár valós) számból levonom önmagát, akkor nullát kapok. Nulla nem egyenlő eggyel.

A határérték egy teljesen más dolog. Attól, hogy a végtelenhez tart mondjuk a természetes számok sorozata, tetszőleges két egymást követő elemére ugyanúgy igaz minden állítás, ami pl. az első két elemére.

2022. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha rohadt messziről nézed, akkor már kábé egyenlő.
2022. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2

Bravo! Szegény Cantor valószínűleg pont abba (is) őrült bele, hogy a természetes számok kardinális száma éppen "x" lesz, tehát egy változó, nem pedig egy hagyományos szám (hogy miért feltételezem, talán hagyjuk). A másik megoldás (mivel paradoxonról van szó) nyilvánvalóan "prokopfos". De mi lehet (a nem matematikai jellegű) harmadik (én hármat találtam eddig) megoldás, amire igaz, hogy "x=x+1"? Mi az, amit ez a képlet tökéletesen leír?

2022. jan. 27. 22:12
 6/15 A kérdező kommentje:

#3

De nem igaz magára a teljes halmaz számosságára (megszámlálhatóan végtelen számosságú), azaz a kardinális számára.

2022. jan. 27. 22:20
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Inkább arról indíts szavazást, hogy mekkora idióta vagy:

1. Prokopf=végtelen nagy idióta

2. Prokopf értelmi színvonala=mínusz végtelen

Mindkettőre igen a válasz.

Teljesen érthetetlen, hogy miért kell ilyen értelmetlen, semmire nem használható eszetlen baromságokkal foglalkozni.

Prokopf honvéd: Gázálarcot, teljes menetfelszerelést fel! Harchoz! Irány a végtelen! Lapos kúszás indulj! Bár te még katonának sem felelnél meg, te gyagyás.

2022. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#3

Jó a te megközelítésed is, tökéletesen feltárja a problémát, ezért kiegészítem a válaszomat. A kardinális számok ugyanis önmagukban is paradoxonok. Én úgy fogalmaznám meg, hogy (") irányított (") számok (a Vortex jelöléssel azt kívánom kifejezni, hogy a megnevezést valószínűleg én használom először, de nem vagyok biztos benne), azaz egyik oldalról zártak (a végtelen irányába nyitottak). Azaz ha a természetes számok számosságát "T"-vel jelölném, akkor "T-T=0" igaz lenne, de ugyanakkor "T=T+1" is az (mivel T éppen a természetes számok kardinális száma). A "Prokopf megközelítés" ettől különböző másik megoldást ad. De pont az előzőek miatt a "T" is jó megoldás.

2022. jan. 27. 22:47
 9/15 A kérdező kommentje:

#7

Ez most nem jött be.

2022. jan. 27. 22:51
 10/15 A kérdező kommentje:

#3

Bocsi pontatlan voltam. A kardinális számok alatt végig a végtelen számosságú halmazok kardinális számait értettem.

2022. jan. 27. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!