Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Szíriusz bolygó melyik...

A Szíriusz bolygó melyik naprendszerhez és (nagyobb) galaxishoz tartozik?

Figyelt kérdés

2022. febr. 4. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
A Szíriusz a mi naprendszerünkben van, és velünk együtt a Tejútban
2022. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Szíriusz nem bolygó, hanem csillag. És relatív a szomszédban van, a Tejútrendszerben, azon belül is a mi naprendszerünkhöz közel, az egyik legközelebbi csillag.

#1 gondolom(remélem) azt akartad írni, hogy a mi galaxisunkban van, és nem azt, hogy a mi naprendszerünkben

2022. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!

És azt lehet tudni, hogy hány bolygó tartozik a Szíriusz naprendszerhez? (Úgy mint a mi naprendszerünkhöz kilenc.)

2022. febr. 4. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2es fogalmam sincs miért írtam naprendszert! Észre sem vettem, hogy beleírtam csak a te kommented után néztem rá hogy mi a ...? Nyilván nem figyeltem oda eléggé, a multitasking hibája!😂

Köszönöm és szép napot nektek!

2022. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"És azt lehet tudni, hogy hány bolygó tartozik a Szíriusz naprendszerhez? (Úgy mint a mi naprendszerünkhöz kilenc.)"

Ezt pontosan semelyik másik csillagról nem tudjuk megmondani, ugyanis jelen technológia mellett még a közeli csillagok esetén is csak akkor fedezünk fel egy-egy bolygót, ha szerencsés a körülmények összjátéka. A Szíriusz egyébként kettőscsillag, egy fényes és egy nagyon halvány csillag kering egymás körül olyan távolságban, mint a Naptól az Uránusz), ilyen rendszerekben valószínűleg ritkábbak a bolygók, illetve további észlelési nehézségek adódnak. A Szíriusz esetén jelenleg egyetlen bolygóról sem tudunk.

2022. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát értsem úgy, hogy naprendszer bolygók nélkül?
2022. febr. 4. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, úgy értsd, ahogy az 5-ös válaszoló írta, vagyis hogy nem tudni, hány bolygója van.
2022. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!