Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi nikotin van az e-cigare...

Mennyi nikotin van az e-cigaretta folyadékomban?

Figyelt kérdés

3 dologból áll a folyadék: nikotin, ízesítés és bázisfolyadék.


30ml bázisfolyadék és ízesítés vegyülete + 30ml nikotinfolyadék.

1ml nikotinfolyadékban van 20mg nikotin.

Akkor 30ml nikkotinfolyadékban van 600mg nikotin.


60ml az egész vegyület, abból 600mg a nikotin.

2ml a cigibe helyezendő tartály űrtartalma.

a 2ml vegyületben akkor van 0,2mg nikotin.


Számítás menete:

60ml = 600mg

2ml = x mg


A 60ml úgy aránylik a 2-höz, mint 600mg az x-hez.

60*2 = 600x

120 = 600x

0,2 = x


Szerintem jól számoltam.


Ami itt igazán érdekel az, hogy:

Régebben alkalmi cigis voltam. Egy szál arany marlboroban van 0,6mg nikotin. Miért van az, hogy ha beleszívok ebbe az e-cigibe, akkor erősebbnek érzem, mint a rendees cigit?



#cigaretta #nikotin #Mg #nikotin arány
2022. febr. 7. 00:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Igazából rájöttem, hogy a számítás nem jó, de nem igazán értem miért. Mert 2ml-ben van 12mg nikotin.
2022. febr. 7. 01:05
 2/6 A kérdező kommentje:

20mg

elírtam

2022. febr. 7. 01:26
 3/6 2*Sü ***** válasza:
100%

> 60ml = 600mg

> 2ml = x mg


2 ml / 60 ml = x mg / 600 mg

x = 600 * 2 / 60 = 20 mg


Vagy:


60 ml ~ 600 mg

Leosztva 60-nal:

1 ml ~ 10 mg

Beszorozva 2-vel:

2 ml ~ 20 mg


Vagy:

A 2 ml cigibe kerülő folyadék fele (1 ml) a bázisfolyadék, a másik fele (1 ml) a nikotinfolyadék, amiről tudjuk hogy annak 1 ml-jében – történetesen ennyi van a cigidbe töltve – 20 mg nikotin van.


~ ~ ~


> ha beleszívok ebbe az e-cigibe, akkor


Egy szál cigaretta hány slukk? És az e-cigibe töltött folyadék hány slukkra elég? Mert nyilván a 2 ml folyadék nem egy szál cigit vált ki. Tehát eleve nem azt számoltad ki, amit kellene.


> erősebbnek érzem, mint a rendees cigit?


Mit érzel erősebbnek? Jobban kaparja a torkod? Mert azt nem (csak) a nikotin okozza. A nikotinmentes likvidet is valamennyire erősnek fogod érezni. Másrészt a sima ciginek és az e-ciginek teljesen más a hatása. Én elég sok cigit szívok, de az e-cigire sajnos nem bírtam átszokni, mert egyetlen slukktól is egy percig köhögtem. A nikotinmentestől is.

2022. febr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából szédít. Torokkaparás nincs, csak szédülök tőle.


...most nagyon butának érzem magam

:(

2022. febr. 7. 01:44
 5/6 simad ***** válasza:
mtl készüléked van legalább? mert ilyen nikotin tartalom abba jó. mert kevesebb gőz-t kreál meg kevesebb nikotint viszel be. azaz egyből nem tudod tüdőre szívni igaz?
2022. febr. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 simad ***** válasza:
600 at elosztod a folyadék összegével a 60 al és megkapod a nikotintartalmat.
2022. febr. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!