Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Trisó bomlása 75 °C felett...

Trisó bomlása 75 °C felett vízben oldott formában?

Figyelt kérdés

A trinátrium-foszfát vagy trisó kb. 75°C-on elbomlik. Akkor is elbomlik, hogyha vízben oldott formában melegítjük 75 °C fölé?

Mik lesznek a bomlástermékei?



2022. márc. 1. 23:57
 1/4 Z003 ***** válasza:
100%
75°C felett csupán a hidratált formája kezd el bomlani. 75°C alatt a trisó 12 kristályvízzel kristályosodik ezeket a vizeket kezdi leadni 75°C felett. Így ezt nem nagyon értelmezzük az oldott formájára, viszont ha egy 75°C felett oldatból kristályosítod ki akkor kristály kevesebb mint 12 kristályvízzel fog kristályosodni.
2022. márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!


A trisót kazán vízéhez szeretném adagolni, hogy inhibitorként működjön, azaz ne rozsdásodjanak a csövek, meg maga a kazán. Ilyen esetben kb. mennyi az ajánlott koncentráció?

2022. márc. 2. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:

2#

Nem vagyok benne biztos, hogy inhibítorként tud viselkedni.


Vízlágyítás céljából szokták kazánokban használni. Így nem lesz vízköves a kazán, egyel kevesebb módon tud a kazán felrobbani.


Úgy vízkeménység ismeretében keresnék valami javallatot.


Esetleg egy hordóban használnám, aztán kis ülepedési idő után egy tiszta edénybe kivennék a hordóból, és megnézném, hogy zavaros lesz e a víz további trisó hozzáadására. Ha zavarosodik, kevés a trisó.

De ez utóbbi csak egy ötlet, nem tudom, mennyire kivitelezhető.

2022. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3# folyt


[link]

2022. márc. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!