Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem működik ez a kísérlez, miért?

Nem működik ez a kísérlez, miért?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=jPdZHcQckdE&t=30s


Én is 96 % os etanolt próbáltam már legalább 10 féle módon, de valamiért nem sikerül.Miért?



2022. ápr. 4. 22:27
 1/2 A kérdező kommentje:
*kísérlet*
2022. ápr. 4. 22:27
 2/2 Z003 ***** válasza:
100%

Igen ezt elég trükkös lehet néha reprodukálni. Lehet gond a nem megfelelő hőmérséklet (elvileg a szobahőmérséklet az ideális, de kis eltérések nem számítanak, csak ha mondjuk kint kb. 5°C az már lehet hogy befolyásol dolgokat). Az etanon előmelegítése segítheti a párolgást.


A másik ami még lehet hiba, a nem megfelelő méretű lyuk a fedélen, és az hogy az üveg mennyire karcsú. Egy nagyon magas, vagy alacsony üvegben lehet hogy nem működik.


(Írnék konkrétebb tippeket is, de mivel semmi leírást nem adtál azon kívül hogy nem működik, ennyit tudtam segíteni.)

2022. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!