Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kémiai anyagokból áll...

Milyen kémiai anyagokból áll az élő szervezet? Tudok ilyen anyagokat vásárolni valahol?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az emberi test nagyrészt oxigénből, hidrogénből, meg szénből áll, de biztos vannak egyéb összetevők, mint foszfor, vas, stb. Azt találtam ki, hogy szeretném létrehozni az életet ezekből az anyagokból. Tehát, egy befőttes üvegbe öntenék vizet, raknék bele szenet, meg minden egyéb olyan anyagot amik szükségesek lehetnek az élet kialakulásához, és kitenném a napra a befőttes üveget (persze ha nagyon meleg lenne akkor azért behoznám, télen meg alapból bent tartanám), és kíváncsi lennék, ahogy telik az idő (akár évek is) kialakulna e ott bárminemű élet. Akár növények, makro organizmusok, gombák, stb. Csak akkor kellenének nekem anyagok. De nem hiszem hogy tudok olyan csinálni, hogy bemegyek a boltba és kérek két gramm ként, meg fél deci higanyt :D Tudom, a legtöbb dolog előfordul a természetben, tehát a földben, a homokban, stb. De az úgy csalás lenne két marék földet belerakni a befőttes üvegbe, mert az már eleve tele van élettel. Rovarok, növényi részecskék, stb. Én a nulláról szeretném az életet megteremteni, vagy legalábbis kicsit megnehezíteni e folyamatokat.

2022. ápr. 11. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Te hányszor buktál a suliban?



Attól, hogy te valamit összerázol, attól még nem lesz rendezett. ( [link] )

Pláne nem ilyen húsvéti unalom gyanánt. Az földi élet se egy hétvége alatt alakult ki...

2022. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Vicces is lenne ha az ezzel foglalkozó tudósoknak évtizedek óta nem sikerült “a nulláról életet teremteniük” (legalább is még nem) de neked az ablakpárkányra kirakott befőttben sikerülne :D

Eléggé hamvában halt ötlet. Max annyit tudsz tenni ,hogy kiraksz némi vizet a napra s megfigyeled ahogy algásodik, meg ilyenek. Esetleg megpróbálhatsz ilyen-olyan különböző körülményeket létrehozni ahol más-más algák/ penészek/ gombák stb jelennek meg.

2022. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy befőttes üvegnél bonyolultabb berendezésre lesz szükséged.

[link]

Sőt még a szerves anyagokat gyűjtő lombik aljára is kellene még néhány kiizzított bazalt darab is.

A kísérlet várható időtartama több millió év.

2022. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Z003 ***** válasza:
95%
Amivel a legközelebb kerülhetsz a semmiből az élet teremtéséhez, ha keresel egy barátnőt/barátot, és lefeküdtök egymással. Ennél többen nem nagyon tudsz kerülni a célodhoz.
2022. ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

#4


Biztos jó ötlet egy ilyennek azt tanácsolni, hogy szaporodjon?

2022. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sadam87 ***** válasza:
100%

"Milyen kémiai anyagokból áll az élő szervezet? Tudok ilyen anyagokat vásárolni valahol?"

Naná.

[link]

Persze ha tisztán kellenének, akkor kicsit macerásabb. Kéét lista:

[link]

[link]

"Azt találtam ki, hogy szeretném létrehozni az életet ezekből az anyagokból. Tehát, egy befőttes üvegbe öntenék vizet, raknék bele szenet, meg minden egyéb olyan anyagot amik szükségesek lehetnek az élet kialakulásához, és kitenném a napra a befőttes üveget (persze ha nagyon meleg lenne akkor azért behoznám, télen meg alapból bent tartanám), és kíváncsi lennék, ahogy telik az idő (akár évek is) kialakulna e ott bárminemű élet. "

Ez elég extrém formája a Miller kísérletnek (Gézengúz-2 már linkelte). Ahogy írta, pár év helyett inkább pár millióra számíts (ha egyáltalán...).

"Akár növények, makro organizmusok, gombák, stb."

Ahhoz meg inkább pár milliárd év kell (ha egyáltalán...).

"De az úgy csalás lenne két marék földet belerakni a befőttes üvegbe, mert az már eleve tele van élettel. Rovarok, növényi részecskék, stb."

Mondjuk ha nem sterilizálod a vásárolt anyagokat (plusz a vizet, befőttes üveget), akkor jó eséllyel azok is (legalábbis ami nem nagyon mérgező) tele lesznek baktériumokkal.

"Én a nulláról szeretném az életet megteremteni, vagy legalábbis kicsit megnehezíteni e folyamatokat."

Ezen pár nagyságrenddel komolyabb kutatócsoportok is dolgoznak, egyelőre tudtommal részeredményekkel. A szintetikus biológia szóra érdemes rákeresni. Szóval azért ne csodálkozz, ha nem sikerül.


#3

Nekem is rögtön ez ugrott be. :)

Egyébként a Miller kísérlethez hasonló rengeteg különböző kísérletet végeztek, egy csomó pozitív eredménnyel.

[link]

Szóval még az sem teljesen kizárható, hogy a kérdezőnek is összejöhetne pár aminosav (már persze ha megfelelően sterien tud dolgozni). Persze az az élettől még messze van, mint Makó Jeruzsálemtől.

2022. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív válaszok, akik meg csak pocskondiázni tudnak, ne aggódjanak, ugyan azt visszakapják majd a sorstól ;) A világ egy tükör, ahogy te viselkedsz, úgy fognak veled is viselkedni. De visszatérve az életre: Nyilván tisztába vagyok vele hogy az élet kialakulása több millió év, de annyi előnyöm biztos van, hogy például a víz, amit beleöntök, eleve szerves. Tehát, mint ahogy az egyik válaszoló írta, már pusztán a víz önmaga elég ahhoz, hogy kialakuljon benne az élet, algásodás, meg stb, de eleve egy széndarab is, lehet hogy tele van atkával. Már eleve ott van benne az élet, csak szeretném látni, ahogy az az élet átalakul, esetleg furcsa növények, gombák jönnek létre. Mint ahogy például ebben a videóban is látható: https://www.youtube.com/watch?v=Es6DDuMmhAM
2022. ápr. 11. 17:33
 8/16 A kérdező kommentje:
Kicsit talán félreérthetően fogalmaztam hogy a "nulláról", nem a marson élek hogy ez lehetséges legyen. Ezt úgy értettem, hogy nem élő növényeket, meg élő állatokat teszek bele az üvegbe, hanem csak emberi szemmel egyelőre nem látható szerves anyagokat.
2022. ápr. 11. 17:37
 9/16 Z003 ***** válasza:
100%

"például a víz, amit beleöntök, eleve szerves." Őszintén szolva nem tudom hogy ez egy elszólás vagy ez a víznek van DNS-e amit lehet kódolni dolog. De remélem hogy csak félreérthető szóhasználat.


De ha alapból viszel bele élőlényeket pl a vízzel akkor az nem legyőzi az eredeti kérdésed koncepcióját? Vagy csak egy zárt élőflórát akarsz létrehozni mint ami a linkelt youtube csatornán is szerepelnek?

2022. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 sadam87 ***** válasza:
100%

"de annyi előnyöm biztos van, hogy például a víz, amit beleöntök, eleve szerves."

Öööö... nem.

"de eleve egy széndarab is, lehet hogy tele van atkával. Már eleve ott van benne az élet, csak szeretném látni, ahogy az az élet átalakul, esetleg furcsa növények, gombák jönnek létre."

Most akkor azt akarod látni, hogy az élet kialakul, vagy azt, hogy átalakul? Mert mondjuk az nagyon nem ugyanaz.

(Közben látom, hogy Z003 már megelőzött, de megerősítésként én is itthagyom.)


#8

"Ezt úgy értettem, hogy nem élő növényeket, meg élő állatokat teszek bele az üvegbe, hanem csak emberi szemmel egyelőre nem látható szerves anyagokat."

Most szerves anyagokat, vagy (mikroszkópikus) élőlényeket? Mert az is nagyon nem ugyanaz.


Szóval egyre kevésbé világos számomra, pontosan mit is szeretnél.

2022. ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!