Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van értelme annak, ha belevete...

Van értelme annak, ha belevetem magam a természettudományokba, és szerzek egy alapvető tudást?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, de úgy döntöttem, visszamegyek esti gimnáziumba leérettségizni. A 11-12. osztályt kell még lejárnom, az hiányzik jelenleg. Ez idő alatt fogok tanulni természettudományokat, pl. fizikát. A kérdés az, hogy van-e értelme belemélyedni az ilyen tantárgyakba, vagy elég ha átengednek egy 2-essel?


Mert azt, ami valójában fontos, nem tanítják az iskolában, pl. hogyan kell viselkedni egy randin, munkahelyen, hogyan lehet több pénzt keresni, stb. Nem lesz-e elpocsékolt idő a mélyebb tanulás?


2022. máj. 7. 21:28
A kérdező szavazást indított:
Elég, ha megtanolod a fizikát, biológiát, 2-esre.
Tanuld meg rendesen a természettudományos tantárgyakat.
14 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelmesebb leszel, minden területen elönyben leszel.
2022. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem megyek sori munkára. Érettségi után egyetemre akarok menni, pont azért megyek vissza leérettségizni, mert NEM akarok alja munkát csinálni!
2022. máj. 7. 21:52
 3/16 anonim válasza:
100%

Nézd, attól függ mi a célod.

Egy alapvető természettudományi ismeret mindenképpen előny, már csak azért is mert megtanít gondolkodni tudományos módon, nagy elmélyülésre úgysem leszlehetőség gimis szinten, és ha nem ilyen irányba mész talán nem is kell jobban, de ennyire mindenképpen megéri.

2022. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Még ha nem is leszel se fizikus, se mérnök én azt mondom valamilyen szinten elmélyedni benne annyira, hogy érettségin szerezz egy jobb jegyet mint az elégséges, érdemes. Meglátni a szépségét és a mélységét, becsülni a hasznosságát, és hogy mennyire körülveszi mindennapi életünket a technológia és a természettudományos eredmények, ad egy fajta műveltséget és alázatot, ami valamilyen szinten pont ott kezdődik ahol elkezdik tanítani a középiskolában.
2022. máj. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól egy kicsivel jobb hely lesz Magyarország, ha te okosabb leszel. Ez esetben van arra egy kicsivel több esély, hogy ne higgy az asztrológiában, meg a homeopátiában.
2022. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

Akarsz te is ilyen buta és tájékozatlan lenni?


"Mert azt, ami valójában fontos, nem tanítják az iskolában"

Már ne haragudj: EZ az igazán fontos!

Az, hogy elboldogulj azt életben, és ne legyél olyan őshülye, mint aki a fenti kérdést feltette!

Ráadásul nem is azért hülye, mert ilyen kérdést tett fel - hanem azért, mert AZ ÁLTALÁNOS TERMÉSZETTUDOMÁNYOS MŰVELTSÉGE nem jelzett neki rögtön riadót erre a kérdésre!


Szóval: CSAK akkor tanulj természettudományt, ha nem akarsz ilyen szinten maradni, mint ő.

2022. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat. Rendben, fogom tanulni a természettudományt rendesen. Csak egy kicsit elbizonytalanodtam. Olvastam amúgy ismeretterjesztő könyveket, csak egy nővel való szakítás után gondolkodtam el azon, hogy mit ér a tudomány, ha ilyen helyzetekben nem tudom használni az olyan tudást.


#6


Kedves, hogy ezt mondod, de igazából nem Magyarországon tervezem élni. El akarok innen végleg költözni majd, külföldre.

2022. máj. 7. 22:51
 8/16 A kérdező kommentje:

#7


Ez a kérdés tényleg durva!

2022. máj. 7. 22:53
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondom, hogy tanulni kell a természettudományt.

Az is igaz, hogy az iskolában bőven nem tanítanak meg mindent.

De a legfontosabb, hogy ott megtanulj GONDOLKODNI, és TANULNI. Ezekre a gimnázium a legjobb.

Onnan kezdve pedig már csak rajtad múlik, hogy használod-e az eszed, vagy pedig kidobod a kukába, mint a fenti kérdező.

2022. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"De a legfontosabb, hogy ott megtanulj GONDOLKODNI, és TANULNI. Ezekre a gimnázium a legjobb."


Jó motiváció ez a tanulmányaimhoz.


Már arra is gondoltam, hogy lehet nem fejezem be a gimnáziumot, inkább tanulok nyelvet, és elmegyek külföldre. Hiszen látok olyat, hogy egyesek gimnáziumi végzettség nélkül vannak, és jól élnek. Meg mondják, az érettségivel semmire sem megyek.


De nemrég elöntöttem, hogy befejezem a gimnáziumot. AAddig nem megyek innen sehova. És most már azt is eldöntöttem, hogy a természettudományokat is megtanulom rendesen.


Meg ha leérettségizek, elmehetek egyetemre, ahová szintén be akarok jutni. De az még messze van.

2022. máj. 7. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!