Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen tudományos eszközbe...

Milyen tudományos eszközbe éri meg beruházni?

Figyelt kérdés

Már van mikroszkópom, csillagászati távcsövem mindegyiket sokszor használtam és már fotografikusan is örökítettem meg dolgokat, amatőr csillagász és asztrofotós lettem. Viszont úgy érzem hogy kiégtem nincs tovább és szeretnék valami mást is ami feltöltene. Szerintetek mibe ruházzak be? Már felmerült hogy veszek egy rádióteleszkópot de az sajnos nagyon drága.


16/F



2022. máj. 20. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Építs egy rádióteleszkópot. Némi barkács ami leköt, olcsó SDR vevő és mehet a buli. E mellett belefér a repülőgépek követése, élő időjárásadatok a NOAA műholdakról stb.. :D


A youtube-on talál DIY radiotelescopy videókat, a normálisabb SDR vevők sem drágák ( 10 000 alatt ).

2022. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem beruházás, de kereshetsz üstökösöket, kisbolygókat, szupernóvákat. Vagy beszerezhetsz spektroszkópot a távcsőhöz.
2022. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Most, így 2082-ben, én anno 2022-ben időgépbe fektettem volna a pénzemet és időmet.
2022. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Marci71 ***** válasza:
100%
Az a helyzet hogy engem pl. a mikroszkóp teljesen le tud kötni évek óta. Ha tudod hogy kell használni akkor mindig újabb és újabb dolgokat lehet vele megvizsgálni. Mindig találok érdekes dolgokat. Csak tudni kell használni. Hosszú évekig lehet tanulni csak a mikroszkóp használatát. Távcsőről nem tudok nyilatkozni azom nincs. De mikroszkóppal rengeteg vizsgálati módszer , megvilágítási módszer létezik. Némelyik viszonylag egyszerűen házilag kivitelezhető( ferde megvilágítás, sötét látótér, bár nagy nagyításokhoz ezekhez is gyári cucc kell) van ami sajnos beruházást igényel ( fáziskontraszt, DIC ). Polarizációt is megéri kipróbálni, viszonylag olcsón megvalósítható.
2022. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szerezzé motrot
2022. máj. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Joe001 ***** válasza:

Nem eszköz , de .... tudományos, és érdekes.

Az ásványok megfigyelése, gyűjtése.

Mikroszkóp már van , fotókat is tudsz készíteni róluk , akár mikroszkóp alatt ,vagy csak simán 1 az 1 ben.

Szépek , érdekesek , időtállóak, és lehet velük kereskedni is

2022. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Hát ja van távcsöved, ahhoz tudsz spektrográfot, fotomultipliert, stb. használni, így több kutatási terület os megnyílik előtted.

Vagy ha nagyobb teljesítmányű műszerre vágysz, akkor a legolcsóbb, ha ig~nyelsz némi gépidőt valamelyik webteleszkópon - gyanítom, hogy ilyen rádióteleszkóp is létezik, szóval ha erre vágysz, akkor ez is elérhető komolyabb befektetés nélkül.

2022. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!