Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha 5 milliárd év múlva a Nap...

Ha 5 milliárd év múlva a Nap vörös óriássá majd fehér törpévé válik, mi lesz a bolygóival?

Figyelt kérdés

2022. júl. 3. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A vörös oriássá válás közben benyeli a bolygóit.
2022. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1

De nem az összeset

Ahogy én olvastam a Földet elnyeli, de a Marsot már csak talán. Viszont a teljes Naprendszert nem fogja meghamizni

2022. júl. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De azt is hallottam, hogy nem fogja megenni a Földet, viszont először felperzseli, semmi sem fogja ezt túlélni. Utána felolvasztja a kérgét.

Aztán amikor fehér törpe lesz, akkor újra megfagy, már ami maradt belőle.

2022. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Bújj el a Plútón és várd ki a végét. Ott min. 230 fok van, a perzselést megúszod, legfeljebb gőz és jég, pompás szauna. 😜
2022. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
A lényeg hogy 5 milliárd év múlva jó lenne már kellő fejlettségű űrutazás xD
2022. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Na, azért itt több dolog is van.

A vörös óriás anyaga rendkívül ritka.

Lényegében egy vörös tűzfelhő lesz, igen látványos. Betölti a fél égboltot majd a Földről nézve.

A Föld pedig nem tűnik el benne, csak a levegő és a víz.

Tudod: az utolsó ítélet a Bibliában pont jól leírja.

A Föld megmaradhat, de csak a kövek.


Viszont a Jupiter holdjain nagyon kellemes idő lesz közben.

Utána viszont vissza lehet jönni a Földre, ha még meglesz, mert a Nap még olyan 100 milliárd évig világítani fog, egyre halványabban.

Nem lesz túl meleg itt.

A Vénuszon jobb lenne, de hogy mi marad belőle, az jó kérdés.


VISZONT!

Ha közben az emberiség nem terjed el legalább 100, de inkább 1000 fényéves körzetben, akkor meg is érdemli.

2022. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Ja, bocs!

A Biblia az utolsó ítéletben a tűzfelhőt írja le jól.

Azt, hogy a Földből mi marad, nem tudja. Mi se tudjuk.

Én még azt is el tudom képzelni, hogy az akkori emberek (vagy csak néhány ember) nosztalgiából mindig akkora távolságra viszik majd, hogy minden épen maradjon rajta.

Mondjuk ez a vége felé lesz nehéz, mert akkor olyan közel kellene majd vinni a Naphoz, ahol az árapály erők már veszélyesek.

Ezért azt is el tudom képzelni, hogy inkább majd készül egy műhold, ami pótolja a Napot.

2022. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
75%
Egyelőre éljük túl Putyin őrültségeit, ezt a mostani válságot, aztán a vízhiányt.
2022. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy igen 5 milliárd év múlva az emberiség akár a galaxist is meghódíthatja sőt már talán más galaxisokat is célba vehet. 5 milliárd év rengeteg addigra az emberiség már arra se fog emlékezni hogy az őskorban még kőbaltával rohangáltunk
2022. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!