Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan mikro-fekete...

U. Xorter kérdése:

Létezik olyan mikro-fekete lyuk, ami csak 5 perc után robban fel?

Figyelt kérdés
Mekkora lenne egy ilyen átmérője/tömege, és mekkora kárt tenne a Földben?

2022. júl. 29. 00:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ebből nem derült ki hogy jön ki.

Nagyon jó zsebszámológéped van ha a mértékegységeket is tudja egymásból kifejezni automatikusan kiértékelve.

2022. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 GLadislaus ***** válasza:
#11 mindent SI mértékegységben írok be, akkor kijön szekundumban. Ennél többet nem tudok mondani.
2022. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

@GLadislaus

Mese hogy kiszámoltad úgy is. Csak tudtad hogy annak kell kijönni mint mértékegység.


"Ennél többet nem tudok mondani."

Ha valóban kiszámoltad volna akkor ennél többet mondtál volna, méghozzá azt hogy a kg-ot kifjezeted [link] ez alapján.

Így valóban kijön a secundum mértékegység.

Továbbá említésre méltó hogy pontatlanul van meg az 5 perc, pontosabban csak ~283.887 másodperc.

A jupyter-el kiszámoltam úgy is hogy a pi-t is kiértékelte véges tizedesjegyig (azt az N függvénnyel) meg a nélkül is : [link]


Még továbbá ez a számítás a Schwarzschild féle nem forgó, töltetlen esetre érvényes. A valóságban ennél jóval bonyolultabb lehet a helyzet és a számítás más esetre jóval bonyolultabb, ez a legegyszerűbb eset.

2022. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 GLadislaus ***** válasza:

Valóban pontatlan, mert amikor kiszámoltam az egyszerűsített képletből a tömeget, kerekítettem, hisz az állandó is két értékes jegyre van megadva. Valójában 1536 tonna jött ki. Azzal visszaszámolva 306 vagy 305 s jön ki.

Én ezzel befejeztem.

2022. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

1536 tonnára is beírtam a gépnek, eredmény : [link]

Ezt 305 s-re kerekíteném az egészre kerekítés szabályai szerint.

2022. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!