Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gravitációs erő tényleg...

U. Xorter kérdése:

A gravitációs erő tényleg csak azért tűnik olyan gyengének, mert elszivárog más dimenziókba?

Figyelt kérdés
Ha ez igaz, és igaz az is, hogy kvantumrandombit-generálással elágaztatható az idő, akkor elég nagy súlyokkal és elég pontos mérőeszközökkel bebizonyítható, sőt monitorozható lenne az elágazó Multiverzum-elmélet.

2022. aug. 5. 23:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Úgy vélem három test esetén"

Egy a gond itt, kérdező:

NEM a testek hatnak egymásra.

MINDEN test a térre hat - és ez a tér hat aztán a többi testre.

2022. aug. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 2*Sü ***** válasza:
100%

#19 > Dávid Gyula mondott egy érdekes dolgot: e szerint mm-es tartományban nem tudjuk mérni a gravitációt.

> Tehát lehetséges, hogy ez alatt másképp hat.


Sok dolog lehetséges. Most nem igazán érzem át, hogy ennek milyen hatása lenne. Occam borotvájának elve alapján egyelőre el kell vetnünk, de hipotézisként természetesen felvethető. Többet nem tudok a dologról, nem vagyok fizikus.


#20 > lehet én gondolom rosszul, de a gravitációs erőképletben szereplő r azért van négyzeten, mert két (2) test közti távolságot szorzod össze: a szorzat első tagja az odairányba, a másik tagja a visszairányba vett távolság, ami metrikus térben ugyanannyi, ezért lesz r négyzet.


Úgy egy fizikához semmit sem értő, de a matematikához konyító ember rögtön feltenné a kérdést, hogy ha két távolság van, miért összeszorozni, és miért nem összeadni kell őket. (Nem is igazán értem a felvetést.) A képletben szereplő r² okának bővebb kifejtése: [link]

2022. aug. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Csikesz Balázs ***** válasza:

"elég nagy súlyokkal és elég pontos mérőeszközökkel"

hogy definiálod az elég nagy súlyt?

és mi az hogy elég pontos mérőeszköz???

2022. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 manly ***** válasza:
Nem szivárog az sehova.Én azt csodálom, h van világunkat szervező gravitáció.
2022. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!