Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik dinoszaurusz(ok)...

Simon Petrikov kérdése:

Melyik dinoszaurusz(ok) alulértékelt(ek) szerinted?

Figyelt kérdés

2022. aug. 6. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az Archaeopteryx eléggé "alulértékelt", pedig evolúciósan egy fontos lépcsőfokot képvisel. :D
2022. aug. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

#1


Az Archaeopteryx-et dinoszaurusznak lehet tekinteni rendszertani szemszögből? Én sosem gondoltam rá úgy, hogy az lenne. Számomra inkább egy átmeneti fosszília.


Amúgy a Brontosaurus-t tartom annak, bár talán az is. Mondjuk nem ismerem pontosan azt a fajt, de a Jurassic Parkos ábrázolásából olyan lúzernek tűnik, amit egy vagy két T-Rex simán leterít.

2022. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az Archaeopteryx-et dinoszaurusznak lehet tekinteni rendszertani szemszögből? Én sosem gondoltam rá úgy, hogy az lenne. Számomra inkább egy átmeneti fosszília."

Ha nem tévedek túl nagyot, akkor a dinoszauruszok öregrendjébe tartozik.

De mivel nem csak neked szúrt szemet ez a filozófiai megközelítés, hanem már megfontoltabb emberkék is vitáztak erről, így már csak emiatt is nagyobb jelentőséget tulajdonítanék neki. :D

2022. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen téren alulértékelt. Ha fogjuk a Torvosaurust, az szerintem alulértékelt abból a szempontból, hogy az egyik legnagyobb theropoda, és elég erőteljes lehetett. A Shunosaurus meg amiatt alulértékelt, mert nagyon jó leletekből ismert, és a sauropodák közt még egyedi is a farokbuzogányával, mégis ha szökőévente egy-kétszer találkozom a nevével.


#2 Mindenképpen dinoszaurusz, más kérdés, hogy azon belül madárnak lehet-e tekinteni.

2022. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 Az Archaeopteryx még csak nem is "átmenet" jóval több nem madár dinó van mely inkább "átmenet". Az Archaeopteryx egy eléggé átlagos Paraves. Paleotörténelmi szempontból van jelentősége. A Jurassic World filmekben pedig Apatosaurus van.


Alulértékelve amúgy a kezdetleges dinók vannak. Illetve van számos mint a Masiakasaurus és rokonai melyről nem esik sok szó. Szerencsére a masiaka kapott műsoridőt a Prehistoric Planetben. Dryptosaurus is alulértékelt, ahogy a Mapusaurus is.

2022. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gofrisütő ***** válasza:
100%
Ha mêdiás figyelem szempontjából alulértékelt, akkor minden dinoszaurusz a T-rexen kívűl.
2022. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
71%
Archeopteryx mindenképoen, meg az amelyik földről evolvált vízbe, de elfelejtettem a nevét.
2022. aug. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 Gondolom Spinosaurus, de azt nem nevezném alulértékeltnek.
2022. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!