Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy tóban fürdöző embert...

Ha egy tóban fürdöző embert sokkolóval megrázunk, akkor merre fog elvezetődni az áram?

Figyelt kérdés

2022. aug. 7. 17:22
A kérdező szavazást indított:
A víz felszínén végigfut, s utána nyeli el a part földje.
Az emberből kilépve lefelé halad, s a tó feneki föld nyeli el.
A vízben minden irányban halad, míg bármilyen más tárgyat talál.
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A sokkolónak két pólusa van, nem? A kettő között megy az áram. A térben távolodva egyre kisebb, mivel egyre nagyobb utat jár be egy "áramszál". Hogy adott távolságra a mélyben mekkora hányada megy ahhoz képest, ami a felszínen, az sok mindentől függ.
2022. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
100%
Egyik válaszlehetőség sem helyes.
2022. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
100%

Az emberben levő sós folydékok jobb áramvezetők, mint a víz. Ezért hal meg a krimikben "a legrövidebb szerepet kapó ember", amikor hajszárítót dobnak a fürdőkádjába.

Úgy saccolom, hogy a sokkoló továbbra is le fogja bénítani az áldozatot. A két tű között a vizen keresztül lesz egy kis áramveszteség, de nem sok.

Viszont, ha az ember úszás közben lebénul, annak fulladás lehet a vége.

2022. aug. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik válasz sem helyes.

A sokkoló egyik pólusa sincs földelve, egyik csúcsból a másikba folyik az áram, csak ott lokálisan.

Nyilvám egy kis bizsergést lehet érezni a közelében, úgy képzeld el a dolgot, mint ahogy a mágnes erővonalait lerajzolják. Az áram nem csak a legrövidebb úton folyik, de ott folyik a legtöbb.

2022. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az áram egy része a vizen keresztül zárodik. Csak találgatni tudom milyen arányban, mondjuk 20-80 % között.
2022. aug. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pontosítást! Azért tettem fel a pontosítást, mert már számos filmben előkerült ez a dolog, mint pl az alábbi linken szereplőben 20:35-nél. És már nem tudtam, hogy a valóságban hogyan történne meg.

https://www.youtube.com/watch?v=7lOgFxy0aDQ

A "Simpson család - a film" -ben is volt ilyen, már azt sem tudtam hova tenni. Köszi még egyszer mindenkinek!

2022. aug. 10. 20:34
 7/8 Szirty ***** válasza:
100%

A valóságban sokminden nem úgy működik mint a filmekben.

Ezt nem vetted még észre?

A filmekben bedőlnek az űrhajók kanyarban mint a repülők. Az őrben a robbanásnak és a hajtóműnek hatalmas robaja van.

A filmekben látszik ahogy a fény halad a sugárfegyverből amikor lőnek vele.

A filmekben az energiafegyverek csöve visszasiklik lövéskor mint a közönséges ágyú csöve. Légüres térben nagy levegővel percekig kibírják.

Ránagyítanak és leolvassák a fényképen lévő tag szemüvegén tükröződő mobiltelefon kijelzőjéről a hívott nevét.

Szupermen egy több négyzetkilométeres befagyott tóról leemeli a jeget és elrepül vele.

A filmekben elhajolnak a lövedékek elől. A filmekben pittyeg a számítógép amikor feliratok jelennek meg a kijelzőjén. Az időzített bombák mellé jól látható, világító hétszegmenses kijelzőt építenek be hogy látható legyen a hátralevő idő. Továbbá ezek a bombák nyílt szabvány szerint épülnek hogy lehessen tudni milyen színű drótot kell elvágni.

2022. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy egyre több film épít ezekre a tévhitekre. Ezt a sokkolósat is annyiszor láttam már úgy, hogy mindent megöl a tóban. Kezdtem elhinni, hogy tényleg így működik.

Eddig nem volt senki, aki elmagyarázta volna nekem, úgyhogy még egyszer nagyon köszönöm!

2022. aug. 11. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!