Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kell a fénysebesség...

Miért kell a fénysebesség eléréséhez végtelen energia?

Figyelt kérdés
Szerintem aminek a sebessége nem végtelen, ahhoz végtelen energia sem kell.

2022. aug. 26. 20:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell vegtelen energia. Eleg ha meggyutasz egy gyertyat maris fenysebeseggel jonnek belole a fotonok.
2022. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Oké xD.. De úgy értettem hogy egy űrhajóval.
2022. aug. 26. 20:19
 3/40 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert a sebesség növekedésével a végtelenhez tart a tömeg, és végtelen tömeg további gyorsításához végtelen energia kell.
2022. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 dq ***** válasza:
57%

A Galilei relativitási elv és a Maxwell-egyenletek értelmében a fény minden inerciarendszerben ugyanannyival halad. Máshogy: nincsen abszolút sebesség, legalábbis fénnyel nem lehet kimérni.


Ez azt jelenti, hogy a fénysebességet nem tudod elérni.


De mi van, hogy ha el akarod érni? Építesz egyre nagyobb és nagyobb űrhajókat, több és több üzemanyaggal? Hát azt találod, hogy így sem lehet elérni (kösz, Galilei!), hiába építesz nagyobb és nagyobb űrhajókat, a végsebességed csak tart a fény sebességéhez (egy adott rendszerben).


Ha határátmenetet veszel, akkor mondhatod azt, hogy "a fénysebességhez végtelen energia kell".


Szóval azt mondom, hogy kinematikailag megmutatható hogy nem érhető el a fénysebesség, és persze a dinamika is ugyanezt kell adja.

2022. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
0%

namost jövök én, akinek lövése sincs ki mit beszél...

...félretéve a kérdés lényegét, bátran kijelentem, hogy igenis létezik a fénysebesség többszörösével is működő szilárd űrhajó, vagy valami ilyesmi.

(csak súrolja amjó példa határát a K pax, a belső bolygó c. film főhősének utazása az otthonáig, és vissza. Ehhez több százszoros fénysebesség kellett)


Nos ezért nem jönnek vissza azok az idegenek ide a Földre, akik itt jártak őseinken szörnyülködni, mert az Univerzum baromi gyorsan tágul, tehát a koordinátáik már nem jók..hiába a többszörös fénysebességgel utazás-ismeretük.


Kérem az anyázást mellőzni.

2022. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%

"az Univerzum baromi gyorsan tágul"

Konkrétan fényév távolságokban centimétereket, szóval azért egy űrhajó ennél kicsit gyorsabb.

Azon kívül, hogy ez nyilvános, ki is lehet számolni. Tehát még olyan sincs, hogy ne találnának ide.

2022. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
71%

Mert valamelyik relativitáselméletes egyenlet nem értelmezett fénysebesség esetén, csak határértékes értelemben. Lim v -> c esetén az jön ki, hogy a relqtivisztikus tömeg tart a végtelen felé.


Bocs, ha valamilyen kifejezést rosszul használtam, nem néztem utána

2022. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
53%

Amennyire én értem, az a gond, hogy a tömeg energia és az energia tömeg.

Mikor gyorsul az űrhajó, nő a kinetikus energiája, de azzal a tömege is, így egyre nehezebb lesz gyorsítani.

2022. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 dq ***** válasza:
31%
Ja, hogy ha az a kérdés: nem, az E=1/2mv^2 ebben a formában nem igaz relativisztikusan.
2022. aug. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 zz22 ***** válasza:
0%

Szóval az univerzum tágul :)

És persze az univerzum végtelen.

Akkor ez azt jelenti, hogy az univerzum tágul a végtelenbe és tovább ?


Másik

A tőlünk 29.979.245.800,- fényévre lévő térhez képest is tágul az univerzum?

Mert ha fényévente 1 cm-el tágul, akkor ez azt jelenti, hogy a tőlünk 29.979.245.800,- fényévre lévő tömegeknek végtelen a tömege, mert hozzánk képest fénysebességgel távolodnak ?

2022. aug. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!