Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A "A tudomány bűnözői" kifejez...

A "A tudomány bűnözői" kifejezés jogos? Valóban a világ összes kutatóját átverték?

Figyelt kérdés
Láttam egy videot, amiben elmeséli egy Ázsiába szakadt magyar kutatóorvos, hogy valami 16 éven át átverték a világot egy tudós csoport és így félrevezették a tudományos társadalmat. A szakma tagjai által ellenőrzött kutatások voltak és mégsem vették észre a csalást. Vajon igaz lehet? https://www.youtube.com/watch?v=coQRS9HocRQ&t=810s

2022. szept. 22. 16:27
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
37 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos csak féligazságokat szokott mondani az úriember, még akkor is ha teljesen jószándékból teszi.
2022. szept. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érdekes. Akkor szoktad követni a munkásságát? És konkrétan mi az amiben téved és miben van igaza?
2022. szept. 22. 16:45
 3/18 A kérdező kommentje:
Én nem is nagyon ismerem az urat. Időnként feldob a youtube egy videoját mint most és a cím nagyon keményen hangzott, ezért megnéztem. Próbáltam utánaolvasni, de lehet mert friss a dolog nem találtam releváns dolgot magyarul, így kénytelen voltam ezt linkelni mint forrást
2022. szept. 22. 16:56
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem követem rendszeresen, de szerintem egy alapvető bizalomhiánya van a nála jobban képzett tudósok iránt és sokszor konteókat terjeszt/gyárt.
2022. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Nálam hitelét veszítette a Bill Gates-covid összeesküvés elmélettel.
2022. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Van az a pénz. Félműveltek, műveletlenek meg nyelik, mint kacsa a nokedlit.
2022. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Jaj.
2022. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kólauborkával ***** válasza:
63%

A tudomány úgy müködik, hogy nagyon sok eredményét szinte otthon le tudod ellenörizni, kicsit nagyobb hiba határral, mint a laborokban.

Tehát ha a válasz igen, akkor kérek bizonyítékként mérési adatokat.

Egyèb esetben nemmel válaszolok.

2022. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Az ember egy manipulálható, gyenge ertelmi képességű lény.


A tudós személye, a kutatas célja, a főnök parancsa, a kötelező titoktartás, a rászánt pénz, a látottak valósághű, nyers értelmezésének hiánya, mely a tárgyiasság helyett, valami önző, és emberi jellemzőket keres mindenben. Ezek mind befolyásoljak a kutatas eredmenyét, és a tudományt.

2022. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Érdekes...
2022. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!