Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2022 extrém forró nyarát...

2022 extrém forró nyarát 2022-23 extrém hideg tele fogja követni Magyarországon és Európában?

Figyelt kérdés
Avagy mostanra az időjárást globális szélsőségek uralják?

2022. szept. 23. 11:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Nem írtam olyat így működne"

Nem. Te azt írtad, hogy most aszály van, és emiatt hó sem lesz a télen. Ez szimplán nem igaz. Egyrészt az ősz eddigi időjárása, valamint a következő hetek előrejelzése alapján most már lassan kijelenthetjük, hogy a hosszú hónapok óta tartó száraz időszak végre véget ért. Másrészt sok hónapra előre egyszerűen még nagy vonalakban sem lehet sejteni, hogy mi lesz. Az éghajlatunkon a több éven át tartó szárazság egyébként nagyon-nagyon ritka.


"A teleink már nem is egy éve hó nélküliek, bőven elég alap egy szerintemre. Majd meglátjuk hogyan lesz, csak ez mostanában a tendencia."

Az elmúlt évek telei valóban hó nélküliek, de elsősorban az enyheségük miatt. Nem azért, mert nem volt csapadék (kivétel a legutóbbi tél, ami valóban nagyon száraz volt).


"A 2020 februári ... amely azt mutatja, hogy az aszályos január ellenére a decemberi ..."

Gyakorlatilag a mondat közepéről ragadtad ki a neked tetsző szavakat. Beidézem a teljes bekezdést:

"A 2020 februári háromhavi SPI a teljes téli időszak csapadékösszegét veszi figyelembe (13. ábra), amely azt mutatja, hogy az aszályos január ellenére a decemberi és februári csapadék nagy területen ki tudta egyenlíteni a korábbi hiányt. Enyhén száraz kategóriába tartozó területek a Kisalföldön, a Csereháton, illetve a Dunántúl és az Alföld déli részén voltak"

Magyarán a 2019/20-as tél összességében egyáltalán nem volt aszályos, egyszerűen annyi történt, egy igen száraz január ékelődött egy csapadékos december és február közé. Itt van egyébként az évszak csapadékának alakulása:

[link]

Egy hónapnyi csapadékmentes időszak a mi éghajlatunkon nem számít rendkívülinek, és ha előtte-utána bőséges a csapadék, akkor nem jár különösebb károkkal.

2022. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 TappancsMancs ***** válasza:

11/ Újra megnéztem hogyan is írtam és elfogadom, hogy nagyon lazán vett írás volt, bár az általnos éves aszályt nem részleteztem benne az tény. És tényleg kimaradt a hó mellett az eső és az is fontos.


Ott valóban az aszályos januárt kiemeltem példa jelleggel, hogy van ilyen télen is, mivel általában az aszályt sokan csak nyárra értelmezik. Amolyan figyelemfelhívó jelleggel emeltem ki. De értem okés.


Az ilyenekre gondoltam és általános tendenciákra, de ha tudsz több éveset akkor jöhet:

"Ha megnézzük az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) visszatekintőjét a 2021/2022-es tél csapadékviszonyaira, azt látjuk, hogy összességében az 1991-2020-as átlag mindössze 66 százaléka esett."

[link]


Szóval okés, értem amit írsz. Nem tudom van-e mondjuk utóbbi 10 év havi lebontású csapadék összeg diagram? Amúgy okés.

2022. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 TappancsMancs ***** válasza:

Akkor a kérdésre egy pontosabb választ is akár írhatok.


Szerintem nem lesz exrtém hideg a tél, mert mostanában az a jellemző, hogy a nyarakon extrém hőségek vannak aszállyal és a telek rendre enyhébbek és hómentesek és elmaradnak a nagy mínuszok. Inkább tűnik úgy, hogy melegszik a nyár és tél is egyaránt. Talán szélsőségek rövid ideig lehetnek télen is.


Az utóbbi években is voltak extrém forróságok nyáron és nem követte azokat az extrém téli mínuszok sora. Így szerintem most sem fogja.


Vagy mégsem.

2022. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%

Hát má nemá enyhe legyen a tél!

Akkor hogy fagynak meg majd a németek mi meg nem? Ha Orbán azt mondta a németek fázni fognak akkor fázzanak is! Ha enyhe tél lesz megyek ellene tüntetni az biztos, remélem a kormány idén betiltja az enyhe telet.

2022. szept. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
57%
Eddig nagyon enyhe volt ez a tél.
2023. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!