Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elszálló energiaárakra...

Az elszálló energiaárakra gondolva jutott az eszembe, hogy a bambusz meglehetősen gyorsan nő, nem lehetne bambuszerdőket telepíteni Magyarországra valahová?

Figyelt kérdés
Gyorsan nő, nagy a fűtőértéke, másra is felhasználható.
2022. szept. 29. 05:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fűtésre nem olyan jó, mert üreges, olyan mint egy vastagabb nád, amelyek bírják valamennyire a klímánkat, azok nem is túl vastagok, pár centi a nád átmérője.

Mellesleg a föld alatti rizómájuk, amiről szaporítják őket, az évekig a föld alatt marad, amikor kibújik, akkor fejlődik csak gyorsan.

Az anyaga rostos, annyira, hogy textilt is készítenek belőle, mint a lenből, meg egy csomó mindent, így ha jól át lehetne teleltetni, másra inkább lenne használható, de a legtöbbnek melegebb, csapadékosabb klíma az ideális.

2022. szept. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
100%

Nálunk is létezik úgynevezett energiaerdő. Nyár, nyír és akác.

[link]

2022. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen, gyorsan nő a trópusokon. Egyébként lásd az #1 választ.
2022. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
A bambusz biológiai besorolása hivatalosan nem is fa, hanem fűféle. Szerintem ez már önmagában részleges magyarázat arra, hogy miért nem igazán alkalmas tüzelőnek, másrészt viszont nagy a víz igénye, mi meg épp sivatagosodunk, szóval a hazai klíma és a bambusz nem igazán alkotna álompárost.
2022. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2022. szept. 29. 15:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert valahol olvastam, hogyha kiszárítják, rengeteg mindenre használható, pl. házak építésére, létrák készítésére, sőt fűteni is vele.
2022. szept. 29. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:
A Fővásosi Csat.Művek hozzájárulásával egy programban szennyvíziszappal trágyázott energiafüvet növeszt, amit erőművekben elégetnek.
2022. szept. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Igen, sok felhasználási területe van a bambusznak, ám fajtájától is függ.

Az óriás bambusz az elterjettebb pl építőiparban és nagyobb dolgok elkészítésében.

Napi laza 10cm-t is nő.


Immár magyarban is egyre elterjedtebb kisebb fajtája a zöld és fekete bambusz.


Azt mondták 1.5 m kb amire megnő... Nos lett belőlük 4-6m.


Imádja a minőségi, tápanyagban gazdag talajt.


Jövő június tájt ültetünk óriás bambuszt, kíváncsi vagyok rá s alkotni is szeretnék belőle is.


Mindemellett a bambusz tea rengeteg mindenre jó.


Gyorsan nő ugyan, ám üreges, több is kell belőle tüzelésre a kedves örökzöld haverunkból.


Nagyon jó kerítés a kicsike, persze gyökérzetét karban kell tartani.


Nemrégiben egy elkészült bambuszfuvolát adtam el, tea pedig akad bőven.

2022. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi :)


#8: Ezek szerint te behatóbban foglalkozol a bambusszal, ugye?

2022. okt. 21. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!