Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember ha akarna és jobban...

Az ember ha akarna és jobban rápörögne tudna olyan MI-t létrehozni ami öntudatra ébred és ha direkt azt kodolná belé hogy az ember rossz akkor képes lenne kiírtani minket?

Figyelt kérdés
2022. okt. 31. 13:28
 1/7 A kérdező kommentje:
direkt olyan MI-t létrehozni aminek öntudata van.tudna olyat az ember?
2022. okt. 31. 13:29
 2/7 Gugu Gabor ***** válasza:
84%
Egyelőre nem tudunk létrehozni ilyeb mi t tippelgetni lehet hogy mikor de szerintem nem érdemes.
2022. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha direkt erre törekednénk nehéz lenne eldönteni hogy tényleg öntudata van-e vagy csak úgy viselkedik mintha öntudata azon progpamok alapján amikkel teletömtük
2022. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Olyan MI-t soha nem lehet létrehozni, ami öntudatra ébred. Ez olyan lenne, hogy az ember létrehoz valamit, az pedig elkezd tapasztalni, azt feldolgozza, és egyszer csak rájön, hogy ő egy létező lény, amely nem azonos egy másik létező lénnyel. Tehát az öntudat egy olyan tudat, amelynek van én tudata, tudja és foglalkoztatja, hogy ő egyfelől hasonló egy másikhoz, de másfelől teljesen független tőle.

Ez a felismerés egy nagyon hosszú folyamat, tehát legfeljebb az lehetséges, hogy az ember elindít egy folyamatot, létrehoz egy olyan gépet, amely képes az utód létrehozására és annak minden ismerete átadására, egyben képes új ismeretek analízisére és szintézisére, azaz önfejlesztésre. Ennek eredményeként egyszer egy példány és társai (sokadik generáció) felismerik ezt az állapotot, vagyis hogy ők entitások, önállóan létezők és eltérők is, hasonlók is.

2022. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az öntudatnak sok fokozata van és ezek elég jólmérhetők, már most is vannak gépek amik a legalapvetöbb öntudatra képesek.


Ha pedig direkt szeretnénk olyan programot létrehozni ami képes kiirtni minket az igazábol nem nehéz ha megfelelő eszközöket raksz mőgé. pl pár ezer atombombát.

2022. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kólauborkával ***** válasza:

Szerintem ma már tudunk MI-t csinálni, csak sokaknak a fejében az MI az egy emberi kinézetü emberi érzelmeket kimutató, mimikáló belül gép valami, hát én meg azt nem nevezem MI-nek, mert az egy emberszimulátor.

Ma egy MI-nek megmutatsz 10-100-1000 stoptáblát és a következö tetszöleges képen eldönti van e stop tábla, ha van akkor hol.

Szerintem ez zseniális teljesítmény.

Illetve ott vannak azok, amik pl.: Track Mania nationsben elkezdte kipróbálni az “összes utat”.

Én számomra ezek inkább MI-k, mint amiröl a filmkészítök fantáziálnak - és vele együtt a laikus ember is.

Ezek pedig nem esznek meg senkit és semmit, könnyítik az életet.

2022. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy mi zseniális, arra nincs mérték, de bárkinek lehet bármi, ha annak érzi.

A stoptáblás dolog egy elég szimpla program, ilyen nagyon sok éve létezik. Az ember éppen ezért találta fel a számítógépet. Ezeket a képeségeket bármely célgép tudja. Keresőautomatának hívják, képfelismerésen alapul. Magyar cég csinálja a legjobbakat például rendszámtáblákra.


Azonban vegyük észre: MI annyit tesz, mesterséges intelligencia. Valami olyan emberi képesség, ami megkülönbözteti az embert más élőlénytől, amit az ember hoz létre, és amitől ez a valami embernek (nem emberre vizuálisan hasonlónak!!!) értelmezhető. Ez jelenleg nem létezik. De fogadjuk el, akik ezzel foglalkozik, szívesen mondják, hogy létezik. Ez is emberi. A hiúság jó értelemben.

Számtalan dologra meg lehet tanítani állatokat, de attól azok nem lesznek emberiek. A gép még inkább tanítható, már kreatív (önálló fejlesztő, a fejlesztési lehetőséget felismerő) is tud lenni. Számtalan dolog van, amit sokkal jobban tud az embernél, de sajnos (egyesek szerint nem sajnos) sok olyan, amitől igazán ember az ember, nincs. Mert az ember még nem tudja, hogyan kell csinálni. Hiszen önmagát is eléggé kevéssé ismeri.

2022. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!