Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Esthajnalcsillag melletti pontok?

Esthajnalcsillag melletti pontok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nemrég kaptunk kölcsön egy távcsövet és a hold "alapos tanulmányozása" után az esthajnalcsillag felé fordultunk. Legalább is szerintem. :) Annak már utánanéztem, hogy az a Vénusz bolygó.


A kérdésem pedig az, hogy eddig bármikor néztük, a távcsőben 3 fényes pont látszik szorosan mellette, 2 az egyik oldalán, 1 a másikon, és mindhárom pont egy vonalon helyezkedik el. Szabad szemmel ezek nem látszottak.


Tudja valaki, hogy mik ezek, milyen "keresőszóval" tudok róluk több információt találni?


Köszi-köszi :)


2022. nov. 11. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre azt mondanám, hogy holdak, de a Vénusznak nincs olyanja. Vagy random csillagokat látsz "mellette"vagy nem a Vénuszt nézed.
2022. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd le a stellarium-ot és mindent tudni fogsz!
2022. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

> Vagy random csillagokat látsz "mellette"vagy nem a Vénuszt nézed.


:) Én is holdakra gondoltam, és én is erre a következtetésre jutottam. Lehet, hogy a Neptunusz volt?

2022. nov. 11. 14:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A Vénusz és a Neptunusz fényessége között vagy két-három nagyságrend eltérés van. Ez azt jelenti, hogy a Vénusz szabad szemmel kiválóan látszik, addig a Neptunuszt kizárólag távcsővel tudod megpillantani, annyira halovány. Ebből már könnyű eldönteni, hogy Vénusz vagy Neptunusz-e az objektum.
2022. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Mikor és milyen irányban láttad? Gyanítom, hogy a Jupitert láttad a Galilei-holdakkal:


[link]

2022. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
A Star Walk 2 is jó.
2022. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Jupiter lehetett. Elég fényes és több holdja van. Csíkos volt?
2022. nov. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sadam87 ***** válasza:
100%

Tuti nem a Vénuszt láttátok, mivel az most nem igazán megfigyelhető. Ahogy előttem írták, minden bizonnyal a Jupiter és a Galilei holdak voltak azok, amit láttatok.

[link]

2022. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket, mindenkinek ment a zöld pacsi. Valószínű tényleg a Jupiter és a holdjai lehettek. Találtam is róla egy képet, bár én csak 3 holdat láttam, de tényleg ilyen volt:


[link]


36x-os nagyítású okulárral néztem, csíkok nem látszottak azzal.

2022. nov. 11. 19:03
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Csak nagyon ritkán lehet látni mind a 4et, mert sokszor vannak a Jupiter "háta mögött"
2022. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!