Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » MIt lehet kezdeni áltudomány-r...

MIt lehet kezdeni áltudomány-rajongó ismerőssel?

Figyelt kérdés
A szokásos maszlaggal támad folyton. Ezt nem tudja megmagyarázni a tudomány, a tudósok elhallgatják, Darwin tévedett, a kvantumfizika is őt igazolja, csak én földhoz ragadt vagyok és nem értem, ikerláng, kineziológia, rezgések, asztrológia, lélekvándorlás, minden szokásos lófsz. Intelligens, természettudományos végzettséggel rendelkező emberről beszélünk. Biológus szakot végez kitűnő eredménnyel, és ez nem is az egyetlen diplomája. Van, hogy ez a rengeteg hülyeség az életére is kihatással van. Pl jósnőhöz megy párkapcsolati gondokkal, családjában súlyos betegség esetén kuruzsló tanácsát is követi. Szerencsére nem kizárólagosan, de ez csak idő kérdése szerintem. MIt lehet tenni az ilyen emberrel?

2022. nov. 24. 14:44
1 2
 1/19 Mojjo ***** válasza:
100%

Nagyjából három dolgot:

1, hagyni a fenébe

2, kizárólag vagy szinte kizárólag semleges témákról beszelgetni vele, amik nem érintik a fentieket

3, mosolyogva bólogatni a hülyeségre és kibírni idegekkel


Ha arra gondoltál, hogy győzzed meg, esélytelen.

2022. nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ő hozza fel folyton sajnos. A legapróbb ellenvetést pedig személyes sértésnek fogja fel, majd támad. Nem tudom hagyni a fenébe, mert amúgy nagyon közel áll hozzám.
2022. nov. 24. 14:58
 3/19 Mojjo ***** válasza:
100%
Akkor pedig tereld el a témát olyankor, amint lehet. Sokat nem tudsz tenni. Megváltoztatni nem fogod tudni.
2022. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez a te döntésed. Megváltoztatni nem lehet, tehát vagy kibírod szó nélkül, esetleg helyeselve, vagy elkerülöd. Másnak nincs értelme, mert nem megvalósítható.
2022. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el hogy nekem milyen ez egy csoporttal xD


Ritkán veszekszünk aztán rájuk hagyom a hülyeségeiket

2022. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egely György is pont egy ilyen kulturálisan vandál "iskolázott diplomás" - valójában csak egy pszichopata fax. Az ilyen csak kárt tesz a "mundér becsületében", tehát a fajtáját kerüld el messziről!
2022. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg, hogy kedveled és nem személyes de más a véleményed és ezért szeretnéd ha tiszteletben tartanátok egymás véleményét.


Egyébként ha van benne valamenyi hajlam a kritikus gondolkodásra nem lehetetten meggyőzni.

Ebben az esetben azt kérném, hogy mutason bizonyitó erejű forrasokat.

2022. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Erre is van válasza. Ugye valóban van rengeteg szemét, marketingcéllal íródott tanulmány és cikk, meg olyan tudományos eredmények, amelyeket már meghaladtak, vagy amelyekről idővel kiderült, hogy csalás és adathamisítás révén kerültek közlésre. Ezek sajnos tények. Namost nála erre a konklúzió: a tudományos publikációk megbízhatatlanok. Már így az összes szerinte. Ezért megveti és lenézi azokat, akik forrást követelnek, mert szerinte az ilyen emberek csak a saját, gondolkozásra való alkalmatlanságukat bizonyítják ezzel. Vagyis még büszke is rá, hogy ő ilyeneket nem csinál, és aki ilyet kér tőle, az átkerül a hülye, ostoba semmirekellő kategóriába. Akivel nincs is értelme vitatkozni, mert az ő szintje alatt van.
2022. nov. 24. 17:01
 9/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@8: Kedves embernek tűnik.
2022. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld el jó messzire.
2022. nov. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!