Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen mikroszkópot ajánlanátok?

Milyen mikroszkópot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mikroszkópot szeretnék vásárolni, de nem tudom pontosan milyen és melyik gyártó között érdemes keresgélni egy biológus hallgatónak. A laborban lévő több milliós kategória, így az persze ugrott. Tanulási célból lenne rá szükségem, amely akár használható komolyabb dolgok tanulmányozására, megfigyelésére is.



2022. dec. 4. 15:04
 1/10 Marci71 ***** válasza:
96%

Szia !

Én a magam részéről egy használt régebbi mikroszkópot, Zeisst, lomot, Pzot ajánlanék . Ezek sokáig használhatóak. De azt azért tudni kell hogy vigyázni kell mert kb mindegyiknek van valami baja , amit nem látsz feltétlen a képeken. A legtöbbnek be van állva a fókuszáló része, szét kell szedni lemosni a megkövült régi zsírt és újrakenni. Ha a lencsék hibátlanok és a mikroszkóp hiánytalan akkor többnyire rendbe rakható. Ha a lencsék sérültek akkor azzal nem tudsz mit csinálni, ha csak piszkosak akkor óvatosan tisztíthatóak.Jó esetben javítható, de az a legjobb ha te magad rendbe tudod tenni mert szervizben súlyos tízezrekbe kerülhet.

Ha mindenképp újat akarsz akkor maradnak a kínaiak, mivel a legolcsóbb Zeiss is minimum 750000Ft ha nem több. A makszutov.hu-t vagy a távcső.hu-t ajánlom mindegy melyiket választod , kínai mikroszkópokat árulnak minőségre kb. egyformák. Csak az árat meg a felszereltséget nézd. mivel komolyabban szeretnéd használni azt mondom legyen binokuláris, legyen tárgymozgatója, legyen kondenzora , 100x immerziós objektívje , és előny ha plan objektívjei vannak( persze drágább is) Egyébként használtnál is ezeket ajánlanám:)

ha érdekel még valami nyugodtan kérdezz:)

2022. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biológus vagyok, sosem vettem volna otthon hasznát egy olcsó mikroszkópnak tanulókoromban…
2022. dec. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Marci71 ***** válasza:
95%

#2 az is lehet hogy érdeklődik ilyesmi után? Mondjuk hobbiból?

nekem is van otthon, nem a munkám, nem a tanulás miatt hanem mert jó dolog...

2022. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Arra tök mindegy milyet vesz
2022. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kínai van, kb 30.000 Ft lenne mai áron, azt tuningolgatom (kondenzor upgrade, kamera, polarizátorok stb).

Cikket írni nem fogok a felfedezésekböl de ilyen hobbi bizb@sznak amit néha előveszek tökéletes.


Szerintem nem éri meg otthonra félmilliós mikroszkópot venni, hacsak nincsenek komoly, célzott terveid vele. A kutatóintézei infrastruktúra nélkül kb ki sem tudod használni a képességeit. Otthoni felhasználásra egy 50-80.000-es jobbanan felszerelt kínai már több mint elég.


Ha komoly terveid vannak és beruháznál egy professzionális gépbe, akkor specifikáld a célokat és utána lehet hogy tudok segíteni a kiválasztásban.

2022. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Marci71 ***** válasza:
83%
#4 Nem mindegy mert van amelyik inkább csak csalódást okoz , lásd pl. Bresser Biolux NV. Ami egy szar és ahhoz képest legalább drága is.
2022. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lomot
2022. dec. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem egy Kosmos fénymikroszkóp van. Én nagyon szeretem mert kapsz hozzá egy csomó tárgylemezt fedőlemezt egy speciális tűt csipeszt egy tartó fiolát meg használati utasítást. Ja és dönthető tehát nem kell hozzá speciális lámpa sem elég csak egy asztalilámpa.
2022. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
#6 A NV-t nem ismerem de tudom hogy újabb mint az enyém,bresser biolux al,én 2010-ben vettem használtan azóta jó is.Pl papucsálatkán, gyűrűsférgen teszteltük haverom Zeiss-e mellett,még ő sem tudott külömbségett kivenni a kettő között!Más márkákat is néztem ott viszont már láttam a problémákat!Mégis te hol látod a bajt benne?Már 12 éve nyüstölöm lehet lecserélem én is akkor!
2023. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Marci71 ***** válasza:

#9 nekem nincs bresserem, de sok rosszat hallottam róla.

Azonkívül a vilàgítása sem az igazi. Kondenzora sincs. Ha tökéletes lencséi lennének akkor sem lehetne olyan képe mint egy normális beépített megvilágítású Zeissnek. Ha nem láttok különbséget akkor nem tudjàtok normálisan beállítani a Zeisst. Nem tudom ugyan milyen Zeissről van szó de ha nem tükrös hanem beépített megvilágítású azoknak általában Köhler megvilágítása van. Természetesen a tükrösökkel is lehet Köhler megvilágítást csinálni ha van mikroszkóplámpád hozzá.Ha azt normálisan beállítod ahogy kell mindenképpen jobb képe kellene hogy legyen. Azonkívül többek szerint a Bresser NV meg Al lencséi sem túl jók. Ezt nem tudom , csak hallottam. Hogy a világításuk szar azt képekről is látni. Azonkívül a kondenzor szerintem kell ha normálisan akarsz mikroszkópozni, sokkal több lehetőség van vele különféle extra megvilágítási módszerekre...

2023. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!