Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyedül vagyunk az univerzum ban?

Egyedül vagyunk az univerzum ban?

Figyelt kérdés
Gondoljatok bele több milliárd bolygó galaxis van körülöttünk én szerintem nem vagyunk egyedul
2023. jan. 8. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Kaptunk már erre vonatkozó információt különböző átadásokon keresztül a fejlettebb fajoktól.

A galaxisunkban 200 milliárdnál is több naprendszer van, és közelítően 67 millió bolygón van valamilyen szintű élet.

Kb a bolygók 17%-án van jelen alacsony sejt szintű élet, 20%-án a növényi és- vagy állati szintű élet, 27% kb az emberi szinttel megegyező élet, és 22% az emberi szintet már lényegesen meghaladó szintű élet, akik 100 ezer, vagy millió évekkel már előttünk járnak a fejlődésben.

2023. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
A százalékok a 67 millió élettel rendelkező bolygóra felosztására vonatkoznak, és a "hiányzó" százalékarány a már besorolhatatlan szintet képviselő bolygókra vonatkozik, amikről több információ nem adható át.
2023. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Belegondoltunk.

Így, ahogy kérdezed, ez az ezotéria témája.

2023. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

#1

Valóban?

2023. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#1 Honnan tudod, hogy nem hazudnak? Az idegenek átvernek minket is. Én azt hallottam, hogy a szomszédból jönnek az űrhajók és a Föld lapos
2023. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

A tapasztalatok szerint rengeteg bolygó van a világegyetemben. Nagyon sok kering olyan pályán, ahol akár folyékony víz is lehet a felszínén. Ha van folyékony víz, akkor lehet sör is. Ha van sör, az már bizonyítja az értelmes életet. Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ne alakulna ki valamilyen élet egy bolygón. Pontosítok: nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ne alakulna ki szén és víz alapú élet egy másik bolygón is.

Amire még csak az ezotéria témakörben van válasz: vajon létezhet másmilyen élet is?

Miről ismerjük fel?

Vajon a másik bolygón az élet az alatt az idő alatt létezik, amikor mi képesek vagyunk vizsgálni?

Ha sok millió fényévre találunk egy értelmes élet által kibocsájtott rádiójelet, vajon mire a válasz odaér, még létezik a civilizáció?

Egy kutyával, macskával is nehéz a kommunikáció (pedig szoros az együttműködés), egy másik bolygón lakó civilizációval a kommunikációt milyen közös élményekre alapozhatjuk? A Riadó a Naprendszerben kötet több novellája boncolgatja a témát.

2023. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

"Gondoljatok bele több milliárd bolygó galaxis van körülöttünk én szerintem nem vagyunk egyedul"


De ameddig nem találtunk más életet, addig nem lehetünk 100% benne, hogy van máshol élet, csak mert sok a bolygó, igazam van emberek? Mert sokan biztosak benne, hogy van máshol is élet, mert sok a bolygó, de ezt nem lehet kijelenteni, ameddig nem találtunk máshol életet.


Amúgy csak szólok, hogy az intelligens életforma fejlett technológiával az egy magsabb fajta élet, az élet nem így kezdődik, ennek sok sok idő kell, hogy kifejlődjön, és még ebbe bele is kell venni, hogy kitud e alakulni ilyen fejlett faj, fejlett technológiával. Nem csaj az idő lehet a gátja ennek. !!!!

2023. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#1 source: trust me bro?
2023. jan. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!