Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Angol nyelvterületeken mióta...

Angol nyelvterületeken mióta van ez, hogy az embernek 4 ujja van? Mennyire elterjedt?

Figyelt kérdés

Ezelőtt nem hallottam róla, vagy csak nem vettem észre, de az utóbbi időben többször belefutottam olyan videóba, hogy az embernek 4 ujja van. Mert angolul a hüvelykujj szóban nincs benne, hogy finger, a többiben pedig igen. Ezért emiatt már nem is ujj szerintük. Plusz anatómiai eltérésekkel is indokolják, ami miatt az egy külön dolog. Úgy gondolják a digit szó esetén lehet beszélni 5 ujjról.


Ez mennyire elterjedt gondolat? Kisebb közösségben terjed vagy ez eddig is így volt, csak én nem találkoztam eddig vele és még iskolában is ezt tanítják?



2023. jan. 16. 22:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#6

"Több helyen tanultam angolt itthon"


...de mindenhol csak pár órát, és most azt hiszed, hogy a biológiai és angol nyelvtudásod mindenki tudása felett áll, ezért szajkózod a butaságodat.

Többen, világosan leírták a magyarázatot.

2023. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Ha ilyesmi különbségekre vagy kíváncsi, az angol értelmező szótárakon kívül a wikit is érdemes megnézni:


[link]


[link]


[link]


Egyébként akkor jaj, az angoloknak nincs lábujjuk se, mert az se finger, hanem az meg toe? :)))

2023. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#11

Kérlek, milyen butaságomat szajkózom?? Miután pont egy kérdést tettem fel, hogy akkor ez hogyan is van. Leírtam egy állítást, amivel találkoztam és megkérdeztem, hogy ez elterjedt-e.


#12

Fogalmam sincs :D Épp ezért kérdezem. Nem én találtam ki, csak találkoztam ezzel, hogy így használják

2023. jan. 17. 19:48
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem túl régóta tanulhatsz nyelveket, ha ennyire furcsának tűnnek ezek. :)


Egyébként akkor jaj, az angoloknak még testük sincs, csak body-juk? :) Hiszen végülis minden egyes szóval kapcsolatban el lehet csodálkozni azon, hogy jé, ők így mondják, nem úgy, mint mi, nem? A finger is csak egy szó a sok közül, ami azt jelenti, amit.

Az a tanulság azért levonható az egészből, hogy érdemes az angol-magyar szótárakat mellőzni, és egynyelvű szótárban megnézni, hogy mit is értenek ők egy-egy adott szó alatt, nehogy a magyar fordítás félrevezessen.

2023. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#14

Sajnos ezzel továbbra se vagyok előrébb. Itt is a linkeket elnézve, amit küldtetek, valahol ezt írják, valahol azt. A példádat nem teljesen értem, vagyis ebből nekem az jön le, hogy az alap kérdésem nem érthető.

2023. jan. 17. 20:06
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol semmi jelentosege annak, hogy te mit gondolsz az angol nyelvrol, az az angol nyelven beszeloket egyaltalan nem zavarja. Nyugodtan gondolhatod, hogy az angolban csak negy ujja van az embernek. Legfeljebb megmosolyognak angol beszelgetopartnereid, mas problemad nem lesz belole.
2023. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"többször belefutottam olyan videóba, hogy az embernek 4 ujja van"

Nem olyanba futottál bele, hanem olyanba, amelyikben az embernek 4 fingerje van. Előtte azt hitted, hogy a finger szó azt jelenti, hogy ujj, ezért fura volt azt hallani, hogy az embernek csak négy van, mert ha összeszámoltad, hogy hány ujjad van, mint 20 jött ki. Most meg kiderült, hogy az angolok úgy látják a világot, hogy 8 fingerjük van (4-4 mindegyik kézen), 2 thumbjuk meg 10 toe-juk. Ennyi történt.

2023. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 TappancsMancs ***** válasza:

Ez tényleg nem biológiai kérdés, hanem nyelvi. Azért érdekes. A spanyoloknál meg így van - ők jól jártak :)


hüvelykujj - dedo pulgar

mutatóujj - dedo índice

középsőujj - dedo medio

gyűrűsujj - dedo anular

kicsi ujj - dedo meñique


ujj - dedo

2023. jan. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!