Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Antianyagot lehetséges nagyobb...

Antianyagot lehetséges nagyobb mennyiségben előállítani?

Figyelt kérdés
Pl grammos, vagy kilogrammos mértékben?

2023. jan. 24. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, mert ahhoz meg kéne oldani a tárolását, mert elég gyorsan anihilálódik.
2023. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Psycho ***** válasza:
100%

Ma még nem. És valószínűleg nem is kéne, elképesztően veszélyes volna. Túl azon, hogy rettenetesen költséges az előállítása, tárolni csak vákuumban, mágneses mezőkkel lehet.


Tudniillik ha a rendes anyaggal érintkezik, megsemmisítik egymást, és irgalmatlan nagy energia szabadul fel. Hogy mennyi? E=mc^2 a kiinduló alap. Itt "c" a fénysebesség, amiről tudjuk, hogy igen nagy szám. Ezt emeld négyzetre, még nagyobb szám, és szorozd be a tömeggel (itt 2kg, mert egy kiló anyag, egy kiló antianyag). Na, ennyi energia szabadulna fel. Egy egy kilogramos antianyag gombóc ha megsemmisülne valami miatt, az nagyobbat pukkanna, mint bármelyik valaha ledobott atombomba.

2023. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már fentebb említették, hogy szerencsére miért nem. Az emberiség még nem érett meg erre a feladatra.
2023. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2: nem lesz több energia az anihilációnál, mint amit befektettünk az előállításába. Esetleg gyorsabban szabadul fel...
2023. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól számoltam, akkor elméletileg 1 kg antianyag megsemmisűlése az 42 mt-ás atombomba erejével érne fel, a TNT energiája alapján számolva.
2023. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
És pontosan ugyanennyi energia kell az előállításához is...
2023. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól számoltam, akkor elméletileg 1 kg antianyag megsemmisűlése az 42 mt-ás atombomba erejével érne fel, "

Nem tudom, hogyan számoltál, én így:

A Nagaszakira ledobott atombomba kb. 20 kt hatóerejű volt, és kb. 6 kg plutóniumot tartalmazott. Ebből kb. 2-3 kg-nyi vett részt a tényleges robbanásban. Ez a 2-3 kg-nyi plutónium alakult át tulajdonképpen más izotópokká, a többi szétszóródott a robbanás során.

Ennek a 2-3 kg-nyi plutóniumnak, és a robbanást követő új elemeknek a tömegkülönbsége kb. 3-4 g-nyi volt. Vagyis ennyi anyag alakult át ténylegesen energiává a bombából, és ez csinálta azt a kb. 20 kt-s robbanást.

Az antianyag-anyag annihilációjakor elméletileg az antianyag, ÉS a vele együtt annihilálódó anyag teljes tömege is energiává alakul. Vagyis ha 2kg antianyagról lenne szó, az pontosan 2 kg-nyi anyaggal tudna annihilálni, miközben kb. (4kg/3,5g)*20kt energiamennyiség szabadulna fel. Ez kábé hasonló eredmény, mint a tiéd, szóval szerintem nem nagy tévedés azt állítani, hogy az antianyag kilogrammjának annihilációja kb. a 10 Mt nagyságrendbe esik.

2023. jan. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42.961528620307 Mt
2023. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!