Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nálamnál butább emberek...

A nálamnál butább emberek inteligencia szintét hogy lehetne objektíven felmérni?

Figyelt kérdés
Kimondottan a nálam butábbaké érdekel, őket szeretném ki szűrni.
2023. jan. 24. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Általában roppant egyszerű: megpróbálod valamivel meggyőzni őket egy olyan dologról, ami nem igaz. Akit sikerül, az igen jó eséllyel nálad butább.

Az itteni hittérítőkön lehet ezt a jelenséget a legjobban megfigyelni.

2023. jan. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
#1 Mintha kissé leegyszerűsítő lenne ez a megoldás. Simán át lehet baszni 140-es IQ-jú embereket is olyan dolgokban, amikben kevés a tapasztalatuk.
2023. jan. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Néhány éve MSC-ztem alkalmazott matematikából. A falucskában, ahol felnőttem, volt egy nagyon idős nénike, Jutka néninek hívták. 6 elemit végzett. Sajnos már nem él. Ha megjelenne az ajtómban, hogy menjek neki segíteni kertet ásni, megtisztelve érezném magam, hogy engem választott és mennék segíteni.


Mikor én kicsi voltam, édesanyám nagyon nehéz helyzetben volt, noha tartós beteg, váltott műszakban gürizett, emiatt sokszor kellett rám vigyázni. Mivel más megbízható rokonunk már nem élt, Jutka néni magától(!) ajánlotta fel, hogy mikor szükséges, akkor ad nekem reggelit, csomagol tízórait és elvisz a sulibuszhoz, ha pedig úgy szükséges, akkor délután felügyel rám. Akkor volt olyan 85 éves körül. Sajnos nem érte már meg, hogy leérettségizzek. Tudod, a temetésén úgy zokogtam, mint egy csecsemő, üvölteni tudtam volna a fájdalomtól, hogy az én Jutka nénim nincs többé. Mert bizony gimnázium alatt is jártam hozzá, ha csak egy szelet sütit is tudtam neki hozni, vagy bármit tudtam neki segíteni, mentem. Nagyon sokat. És rengeteget tanultam, igen, egy 6 elemit végzett idős nénitől. És mikor elment, az pokolian fájt.


Nem az intelligencia méri az embert. Ne hencegj, csak egy csöppnyi alázat legyen benned. Bennem sincs sok, 28 éves fiatal férfi vagyok, gyakorlatilag annyit keresek, amennyit nem szégyellek keresni, és nem vagyok álszent, igen, van, hogy elszáll velem a ló. De olyankor mindig eszembe jut Jutka néni. És olyankor nyelek egy nagyot, és visszafogom magam, mert tudom, hogy a sáros lába nyomába nem fogok érni soha Jutka néninek. Nem az intelligencia, és nem is a képzettség méri az embert. Saját magaddal szúrsz ki, ha embereket kizársz az életedből, mert nincs benned annyi alázat, hogy felismerj egy jó embert, aki noha talán kevésbé képzett vagy szerényebb képességű, de a szíve aranyból van.

2023. jan. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 TappancsMancs ***** válasza:
96%
Ha nem tudod kiszűrni a nálad butábbakat, akkor inkább próbáld a nálad intelligensebbeket észrevenni és tanulni tőlük.
2023. jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Sosem kerestem azt, hogy ki butább nálam, de észre tudom venni.

Nem kapcsol úgy, mint én, nem érti elsőre az összefüggéseket és többnyire standard eljárások felé orientálódik.

Az okosabbakat is észreveszem, mert olyan dolgok jutnak az eszébe, ami nekem nem.

A nagyjából egy szinten lévőkkel ide-oda pattog a labda, van úgy, hogy én, van úgy. hogy ő mutat többet.

2023. jan. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Érdeklődsz, hogyan viszonyulnak a politikához. Viccen kívül. Általános megfigyelés, hogy az értelmiségiek inkább kerülik a politikát vagy ha véleményük van, akkor azt értelmesen ki tudják fejteni, nem a közhelyeket puffogtatják.
2023. jan. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Például befizetsz egy iskolába, ahol a magyar helyesírás szabályait megtanulod. Ezzel máris nagy lépést tudnál tenni annak érdekében, hogy nálad butábbakat találhass.
2023. jan. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
95%
Felesleges keresned. A “nálamnál butább”, valamint a “szintét” megmutatta, hogy nem tetted magasra a lécet. Okosabbakat keress, előbb találsz.
2023. jan. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

folytatom a sort:


"inteligencia", "ki szürni"

2023. jan. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon remélem igaz a 3as sztorija, mert ilyet felemelő olvasni. Meg is konnyeztem.

Nyugodjon békében Jutka néni.

2023. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!