Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen csillagászati távcsövet...

Milyen csillagászati távcsövet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjem születésnapjára szeretnék csillagászati távcsövet venni, mert mindig mondja a fiunknak, hogy majd együtt nézik a bolygókat stb. de tudom, hogy ő nem költene rá sose ennyit. 80-90-100ezres kategóriában aki ért hozzá, tudna esetleg ajánlani jót? Őszintén engem a téma hidegen hagy, de ő imádja, fanatikus.


Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!



2023. jan. 27. 12:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy utánaolvasgam, hogy van reflektor refraktor stb. Nekem ez mind kínai, nem a szövegértésemmel van gond, de nagyon nem értek hozzá.... tényleg ha valaki küld esetleg linket is, nagyon hálás leszek!!!
2023. jan. 27. 12:31
 2/8 anonim ***** válasza:
2023. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam!


Ezek alapján ezt a hármat néztem ki:

[link]


[link]


[link]


A vélemények kb. ugyanazok, így nem lettem okosabb. Ha valaki ért hozzá, vagy esetleg van saját tapasztalata, nagyon megköszönném ha pár szóban leírná ezek közül melyik lenne megfelelő szerinte.🙏🏻🙏🏻🙏🏻

2023. jan. 27. 13:24
 4/8 anonim ***** válasza:
A linkelt harmadikat nem ajánlom, az AZ nem optimális csillgászkodásra.
2023. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Farkas999 ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy menj el egy távcső boltba. Az eladók fel fognak tenni 10 kérdést, s válaszait alapján fognak javaslatot tenni. Általában nagyon segítőkészek.

Pl: [link]

2023. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Szuperek vagytok! 🤗


Az a baj, hogy gondolkotam a személyes látogatáson, de van egy 8 hónapos babánk és elég messze van. De lehet felhívom őket, több helyen olvastam, hogy segítőkészek.

2023. jan. 28. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét boltot hosszú amatőrcsillagász múltú arcok alapították, biztosan jobban értik a témát, mint itt mi összesen :)
2023. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jogos! Köszönöm szépen!
2023. jan. 28. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!