Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet otthon tárolni emberi...

Lehet otthon tárolni emberi koponyát, vagy csontvázat magyarországon? orvosi dologra gondolok mint a Samu az iskolából, vagy koponya a biológia óráról

Figyelt kérdés

szóval nem sírrablás, emberekereskedelem , regeszeti lelet... tegyükfel anno orvos volt a családban és öröklődött, ilyenek

igazából csak kiváncsi vagyok hogy ez magyarországon hogy működi ez.egyes államokban az usaban ez legalis vagyis így hallottam...és ja nem akarok koponyát vagy ilyesmit csak érdekel régen ez egy szokványosabb dolognak tűnt, színházi kellékként, rajzműhelyek modelljei



2023. febr. 1. 03:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az nem igazi...
2023. febr. 1. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A nagy Levin ***** válasza:
58%

Persze: [link]


Valódi csontvázat nem tartom valószínűnek, hogy legálisan lehet otthon tartani.

2023. febr. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha örököltél egy régi csontvázat, akkor nem hiszem hogy felelősségre vonható vagy a birtoklásáért, és nem valószínű hogy valamilyen jogszabályra hivatkozva elkobozhatnák azt a hivatalos szervek.


Viszont új preparátum készítéséhez engedélyre lesz szükséged. Ez ügyben érdeklődj egy anatómiával foglalkozó intézet szakembereinél.

2023. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Szervkereskedelemnek minősül az emberi csontok adás-vétele…

Biológia órán műanyag csontvázat használnak.

2023. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

többen írtátoka. műanyag csontvázat de ez nem igaz, nálunk a suliba igazi volt és az orvosi egyetemen is igazi van. mivel a műanyag reprikáció nagyon dokáig nem volt olyan pontos és jó minőségű.

azt sejtettem hogy nem lehet ezeket eladni csak úgy, de mi van a régebbi darabokkal, tartozik hozzá vmi igazolás?

2023. febr. 3. 14:06
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Le lehet pontozni, de orvostanhallgató vagyok és nekünk így kezdték az első anatómia előadást …

Anatómián külön engedélyekkel lehet emberi csontokkal , szervekkel, testrészekkel foglalkozni. Olvass utána , hogy milyen botrány derült ki most a PTE KK Fül-Orr-Gégészeti klinikáján..

Amúgy ez neked minek kéne?

2023. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nekem nem kell, csak elgondolkodtam ennek a szabályozásán és lehetőségein.miért pontoználak le? értelmes választ adtál
2023. febr. 3. 17:39
 8/17 A kérdező kommentje:
a külön engedély az hogy az orvsotan hallgatónak van egy igazolása hogy használhatja ezeket tanulmányi célokból, vagy ez mit jelent?
2023. febr. 3. 17:40
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
#5 Akkor az nem a te tulajdonod, sem a szüleidé, eleve nem is kerülhet ki az egyetemről ilyen. Ha ilyet örököltél, akkor az csakis utánzatból lehet.
2023. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
meg nekünk általánosba a biosz tanár hozta a szertárból, gondolom az iskolának volt rá engedélye, elvileg régóta ott volt
2023. febr. 3. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!