Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne az óceánokkal, ha...

Mi történne az óceánokkal, ha minden turista hazavinni fél liter vizet?

Figyelt kérdés
Csak most gondolkodtam el egy tavalyi sztorin, ugyanis a párommal a román fekete tengeren nyaraltunk. Akkor haza akartam hozni fél liter vizet, de barátom lebeszélt róla, mondván, hogy nem szabad. Akkor valahogy elhittem, fel sem merült bennem, hogy ezt úgy sem érdekel senkit és nem ellenőrzik. Minden bizonnyal csak azért kamuzott, mert nem akarta cipelni.

2023. febr. 9. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

természeti katasztrófa lenne. Ha nem számolunk a vízkörforgás pótló hatására, akkor az 4 milliárd liter víz (feltéve hogy minden ember turistáskodik egyszer), ami 4 milliárd dm³=4 millió m³=0,004km³

"A Föld teljes vízkészlete kb.1,4 milliárd km3"

[link]

ennek 97%-a tenger és óceán: 1,4x10^9 km³ x 0,97=1,358x10^9 km³

Ebböl levonjuk a 0,004 km³-t akkor kijön, hogy kb. a milliméter töredékével csökkenne az óceánok szintje.

2023. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természeti katasztrófa, a ha milliméter töredékével csökkene a vízszint? Komolyan nem tudom eldönteni, hogy ez komoly, vagy csak ironizálsz-e.

Egyébként is, nem az a veszély fenyeget, hogy az ovadás miatt ellepi a víz hollandiát?

2023. febr. 9. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj meg, de téged sem az eszedért szeretnek.:) Meg sem merem kérdezni, hogy mi volt a terved a fél liter tengervízzel. Úgy értem, mit akartál csinálni vele otthon? Nézegetni? :)

Az eredeti kérdésre válaszolva: természetesen semmi nem történne. Annyira kevés fejenként fél liter víz, hogy nagyon. Szerintem ha egy nagyobb hajó léket kap, akkor több tízezer liter víz ömlik bele. Vagy gondolj bele, egy kád víz kb 200 liter, amiben fürdessz este. Azt 400 ember tudná elhordani.

Még ezer kádnyi víz sem számít semmit egy tengernek. A legmélyebb részbe bele lehetne tenni a Mount Everestet, és ki se látszana. Pedig az a hegy se kicsi.

2023. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ironizálok.
2023. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarta cipelni vagy babonás tévhitekben van.

A víz állandó körforgásban van, a lefolyón lefolyó víz nem tűnik el. Mi történt volna? Kimered, hazaviszed a vizet, aztán vagy:

> elpárolog > visszajut a légkörbe

> leöntöd a lefolyón > tisztítás után visszajut valamelyik folyóba és végül a tengerbe

> kiöntöd valahol a talajra > elpárolog vagy hozzáadódik a talajvízhez és előbb-utóbb a lefolyóban végzi

Amiért egyes helyeken büntethetnek az a homok.

2023. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!